Veto przedsiębiorców na Podkarpaciu. Po restauracjach ruszają kluby fitness

Czytaj dalej
Fot. jacek smarz / polska press
Kinga Dereniowska

Veto przedsiębiorców na Podkarpaciu. Po restauracjach ruszają kluby fitness

Kinga Dereniowska

Bary i restauracje otwarte mimo pandemii i zakazów przeżywają oblężenie. To zachęciło do otwierania biznesów kolejne branże.

- Otwórzcie więcej restauracji, klubów itd., bo mamy dużo chętnych na spotkania partyjne, szkolenia i pracę na stanowisku degustatora. Nie możemy się pomieścić w tych już otwartych miejscach

- zaapelowała Maja Ignaś, koordynatorka akcji "otwieraMY" na Podkarpaciu.

Do tej pory w samym Rzeszowie, mimo ograniczenia działalności restauracji przez rząd, otworzyły się 4 lokale gastronomiczne: pizzeria, dwa bary i restauracja meksykańska. W Sanoku, po wielu prośbach klientów, o wznowieniu przyjmowania zamówień przy stolikach, zdecydował bar przy ul. Białogórskiej.

Oficjalnie w tych lokalach odbywają się spotkania partyjne Konfederacji lub testowanie asortymentu. Policja i sanepid pojawiają się w pobliżu, ale nie mają podstaw, by wejść do środka, ani nałożyć kar.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Widząc zainteresowanie klientów i bezkarność właścicieli punktów gastronomicznych, do strajku przedsiębiorców dołączają kolejne branże.

Od czwartku 21 stycznia 2021 roku działa siłownia CrossFit w Rzeszowie. Jego właściciele podjęli decyzję o "otwarciu nowego sportowego Centrum Szkoleniowego CrossFit". Mają odbywać się tam warsztaty/szkolenia dydaktyczno-praktyczne pod hasłem: „CrossFit jako metoda budowania siły, sprawności oraz wytrzymałości”.

Pracownicy CrossFit zapewniają o zachowaniu zaleceń reżimu sanitarnego (m.in. odstęp między pracownikami oraz ćwiczącymi, dezynfekcja rąk przed wejściem oraz po wyjściu z klubu, dezynfekcja sprzętu przez klubowiczów po każdym użyciu).

Obostrzenia obchodzą coraz częściej także właściele stoków narciarskich. Nieśmiało otwierają się też oficjalnie noclegi w Bieszczadach. Choć po prawdzie wiele kwater od dawna są czynne mimo obostrzeń. Działają po cichu, przyjmując tylko zaufanych klientów.

CZYTAJ TEŻ: Policjanci i pracownicy sanepidu skontrolowali wyciąg Grzegorza Schabińskiego. W Chyrowej można jeździć na nartach mimo obostrzeń

Kinga Dereniowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.