Maria [email protected]

Viktoria Szopińska przeszła do finału. Jedzie do Ostrołęki!

Viktoria Szopińska będzie reprezentować Chojnice w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrołęce. Fot. nadesłane Viktoria Szopińska będzie reprezentować Chojnice w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrołęce.
Maria [email protected]

Trzymamy kciuki, by Viktoria powtórzyła sukces Grzegorza Szlangi i Dominika Gostomskiego na OKR w Ostrołęce.

W dniach 22-24 kwietnia w Teatrze Gdynia Główna odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który był kwalifikacją do etapu centralnego. Reprezentanci Chojnickiego Centrum Kultury wrócili z nagrodami.

Co roku do konkursu zgłasza się około 10 tys. osób. Do ścisłego finału w każdej kategorii dostaje się kilkunastu wykonawców. W tym roku tej trudnej sztuki dokonała Viktoria Szopińska (II LO, Chojnickie Studio Rapsodyczne), która zajęła 1. miejsce w kategorii recytacji młodzieży ponadgimnazjalnej. Z najlepszymi recytatorami spotka się pod koniec czerwca w Ostrołęce. Na dodatek Viktoria otrzymała drugą nagrodę w kategorii Teatru Jednego Aktora, a jury otworzyło jej szansę awansu również w tej kategorii. Teraz należy tylko przesłać nagranie spektaklu do organizatora, który zdecyduje o kwalifikacji.

W bardzo dojrzałej kategorii recytacji dorosłych dwójka aktorów Studia Rapsodycznego: Kamila Puchalska (eliminacje przeszła w Gdyni) i Sebastian Mrówczyński zdobyli wyróżnienie. Przyznano tylko jedną nagrodę w tej kategorii.

Chojnickie Studio Rapsodyczne ma więc powody do satysfakcji, bo znów sięga po trofea.

W kategorii Wywiedzione ze słowa 2. miejsce zajęła Diana Trzeciak, która reprezentowała LO im. Filomatów Chojnickich.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.