Bartosz Wojsa

W Arenie Gliwice pojawią się przedstawiciele 19 państw. Na Eurowizję Junior przyjadą do Gliwic tysiące gości

Tak ma ostatecznie wyglądać scena podczas oficjalnego wydarzenia Eurowizja Junior 2019 w Arenie Gliwice Fot. Facebook; Eurowizja TVP Tak ma ostatecznie wyglądać scena podczas oficjalnego wydarzenia Eurowizja Junior 2019 w Arenie Gliwice
Bartosz Wojsa

Eurowizja Junior w Gliwicach! Pierwszy raz w historii tego typu impreza odbędzie się w naszym kraju i to w dodatku w województwie śląskim. To międzynarodowe wydarzenie rozpocznie się już 23 listopada, choć właściwy finał rozegra się dzień później.

Dokładnie 24 listopada (dzień wcześniej czeka nas finał jurorski, bez transmisji) po raz pierwszy w historii Eurowizja Junior odbędzie się w Polsce, a konkretnie w Arenie Gliwice. Wszystko za sprawą tego, że zeszłoroczną edycję konkursu wygrała nasza reprezentantka - Roksana Węgiel.

Decyzja o tym, by Eurowizja Junior 2019 odbyła się w Gliwicach, została ogłoszona 6 marca w siedzibie TVP w Warszawie. - Bardzo ważna była jakość hali i jej dostępność - tłumaczył podczas konferencji prezes TVP Jacek Kurski. Po nim głos zabrał marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, który przyznał, że jest to zaszczyt dla regionu i zapewnił, że Śląsk stanie na wysokości zadania. - Nasz obiekt jest przygotowany na organizację Eurowizji Junior 2019 - zapewniała Patrycja Sopalska z Areny Gliwice.
W tym roku naszą reprezentantką będzie Wiktoria „Viki” Gabor, która wystąpi z piosenką „Superhero”. O zwycięstwo będzie walczyć z przedstawicielami 18 pozostałych państw, którzy do woj. śląskiego przyciągną tysiące fanów ze swoich krajów. Wszystkie bilety zostały już wyprzedane, a wydarzenie będzie transmitowane na żywo w TVP.

Na bieżąco o całym wydarzeniu piszemy w specjalnym serwisie Energia Eurowizji, współtworzonym przez DZ i TAURON Polska Energia, pod adresem: dziennikzachodni.pl/eurowizja.

Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.