Paulina Błaszkiewicz

W Azerbejdżanie chce uczyć jazdy na desce

Patryk Dzimitko zaczął jeździć na deskorolce w 2001 roku w wieku 16 lat. Teraz zamierza uczyć tego innych Fot. Patryk Pawłowski Patryk Dzimitko zaczął jeździć na deskorolce w 2001 roku w wieku 16 lat. Teraz zamierza uczyć tego innych
Paulina Błaszkiewicz

- Dla mnie deskorolka okazała się czymś bardzo wartościowym. Znam się na tym, więc mogę się tym z kimś podzielić - opowiada Patryk Dzimitko.

28-latek z Torunia w połowie października lub na początku listopada wyjedzie do Azerbejdżanu. Jego zadaniem będzie zintegrowanie ludności przesiedleńczej z terenów Górskiego Karabachu z lokalną społecznością azerską w mieście Gandża. Integracja ma polegać na pokazaniu różnych aspektów życia społecznego, nauce języków, umiejętności interpersonalnych, pokazaniu możliwości, jakie stwarza dla nas Unia Europejska i programy takie jak m.in. jego wolontariat.

Decyzja zapadła w lipcu

O tym, że Patryk wyjedzie zdecydował przypadek. Toru-nianin, który na co dzień pracuje w jednej z kawiarni w naszym mieście jako barista, obudził się pewnego lipcowego poranka, przejrzał Facebooka i znalazł w proponowanych postach projekt związany z przesiedleńcami w Azerbejdżanie.

28-latek z Torunia nie zastanawiał się długo nad tym, czy pojechać, czy nie. Miał tylko jeden dzień na wypełnienie zgłoszenia i po kilku dłuższych rozmowach został przyjęty do projektu. Torunianin w rozmowie z „Nowościami” mówi, że bardzo dobrze czuje się w podróży i zawsze chciał pojechać gdzieś na dłużej, poznać dokładnie miejsce, ludzi, zwyczaje i kulturę.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Błaszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.