Janina Waszczuk [email protected]

W Bagienicy dbają o porządek we wsi

Pod okiem opiekuna świetlicy nawet najmłodsi chwycili za grabie  i śmieci znikały. Fot. nadesłane Pod okiem opiekuna świetlicy nawet najmłodsi chwycili za grabie i śmieci znikały.
Janina Waszczuk [email protected]

Dużo się mówi o zaśmiecaniu terenów, które nie należą do prywatnych osób. Dorośli rozmawiają, rozmawiają i niewiele z tego wynika. Wystarczy wyjść na spacer i przekonać się, ile śmieci wala się przy drogach. To nie najlepiej świadczy o kierowcach.

Warto zacząć edukację i to od najmłodszych lat. W świetlicy w Bagienicy świetlicową jest Ewelina Olejniczak i to ona co roku wpajała nawet tym najmłodszym, że należy dbać nie tylko o swoje podwórko, ale ważne jest, aby cała wieś była czysta. - Jestem na zwolnieniu i akcję w tym roku kontynuował Krzysztof Muzioł, który prowadzi zajęcia w Bagienicy - informuje Olejniczak. - Dzieciaki są chętne, ale trzeba im przypominać i dawać przykład.

Dzieci ze świetlicy w Bagienicy bardzo zaangażowały się w wygląd swojej miejscowości i postanowiły zrobić pierwsze wiosenne porządki.

- Zbieraliśmy śmieci na placu zabaw w okolicach przystanku oraz na terenie, gdzie mieści się świetlica - informuje opiekun. - Oczywiście na dzieciaki czekała nagroda.

Po ciężkiej pracy w świetlicy czekała na najmłodszych niespodzianka - wspólne oglądanie bajek, które najmłodsi uwielbiają oraz mnóstwo słodkości.

Janina Waszczuk [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.