W Barbórkę górnicy nie mają czego świętować

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Marta Danielewicz

W Barbórkę górnicy nie mają czego świętować

Marta Danielewicz

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uchyliła negatywną decyzję RDOŚ w Poznaniu. Sprawa odkrywki ma być ponownie rozpatrzona. Nie na to liczyli górnicy.

Tegoroczna barbórka nie będzie szczególnie radosna dla górników z powiatu konińskiego. Po wielu miesiącach zapadła decyzja Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie budowy odkrywki węgla brunatnego Ościsłowo. Czekali na nią górnicy, a także przeciwnicy budowy odkrywki.

Decyzja jednak nie satysfakcjonuje w pełni zarówno jednej, jak i drugiej strony sporu. Bo chociaż GDOŚ uchylił postanowienie wydane w marcu przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu, to skierował je także do ponownego rozpatrzenia do Poznania.

Sprawa może więc przeciągać się znów kilka, a nawet kilkanaście miesięcy.

W dalszej części artykułu:

 • Dlaczego Kopalni Węgla Brunatnego Konin SA grunt pali się pod stopami?
 • Jak wygląda sytuacja górnictwa w Wielkopolsce?
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.