Piotr Sobierajski

W Będzinie i Sosnowcu rozpoczyna się wielki remont tramwajowych torowisk. Będą utrudnienia

Na odcinku od będzińskiej „nerki” tramwaje kursują dziś po jednym torze Fot. PAS Na odcinku od będzińskiej „nerki” tramwaje kursują dziś po jednym torze
Piotr Sobierajski

Najbliższe miesiące w Będzinie i Sosnowcu upłyną na wymianie starego torowiska tramwajowego na nowe. Pasażerowie Tramwajów Śląskich muszą więc przygotować się na zmiany w kursowaniu tramwajów, które teraz od będzińskiej “nerki” jeżdżą po jednym torze, a w Sosnowcu obowiązuje komunikacja zastępcza.

Teren budowy dla zadania inwestycyjnego wzdłuż ul. Małobądzkiej w Będzinie przekazany został wykonawcy 16 stycznia 2019 roku. Prace modernizacyjne rozpoczęły się natomiast w ostatni weekend lutego od zabudowy rozjazdów technologicznych, umożliwiających rozbiórkę torowiska na pierwszym fragmencie - od przystanku Będzin Rondo do Będzin Krasickiego.

Prace prowadzone będą teraz na różnych odcinkach, etapowo, przy bieżącym utrzymaniu ruchu tramwajowego po jednym torze.

- Zasadniczo, jak zwykle, wyglądać to będzie tak, że dla danego odcinka zabudowuje się rozjazdy technologiczne, demontuje wyłączony z ruchu tor, realizuje prace ziemne, odwodnienie - informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich S.A. - Następnie układa się warstwy podbudowy oraz ruszt torowiska, przekłada się rozjazdy, wpuszczając tramwaje na nowy fragment torowiska i przystępuje do przebudowy drugie-go toru na tym odcinku. W tym przypadku wykonawca ma realizować prace na dwóch frontach robót jednocześnie, a więc zarówno po stronie będzińskiej, jak i po stronie sosnowieckiej - dodaje rzecznik.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Piotr Sobierajski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.