Łukasz Klimaniec

W Bielsku jesienią myślą już o... sezonie rowerowym na wiosnę 2018

Sezon rowerowych wypożyczalni miejskich rozpoczyna się w Bielsku-Białej 1 kwietnia i trwa do 31 października Fot. FOT. Łukasz Klimaniec Sezon rowerowych wypożyczalni miejskich rozpoczyna się w Bielsku-Białej 1 kwietnia i trwa do 31 października
Łukasz Klimaniec

Co trzeba zaplanować już w listopadzie? Sezon rowerowy wiosna 2018. Bielsko-Biała to przodownik w regionie: przecież to tu były pierwsze rowery miejskie. Teraz zaś myśli więc o rozbudowie systemu BBbike.

Już wiadomo, że do 24 wzrośnie liczba stacji rowerowych w ramach bezobsługowych wypożyczalni BBbike. Ale trzeba na nowo wyłonić ich dostawcę.

Z końcem października zakończyła się 3-letnia umowa miasta z dotychczasowym operatorem (firmą BikeU) i urzędnicy muszą rozpisać nowy przetarg na wyłonienie administratora systemu. Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zapowiedział, że przy okazji tego przetargu miasto zamierza rozbudować system o 12 nowych stacji.

- Rowery miejskiej sprawdzają się, mieszkańcy są zadowoleni, a co roku kolejne osoby przystępują do systemu. Dlatego wychodzimy naprzeciw temu zainteresowaniu - mówi.

Rowery miejskie pojawiły się w Bielsku-Białej 1 października 2014 r. i były pierwszymi w województwie śląskim. Od tego momentu do 31 października tego roku rowery miejskie były wypożyczane ponad 57 tys. razy, a w systemie figuruje obecnie 4080 użytkowników. Miniony sezon zakończył się 15 tysiącami przejazdów.

W dalszej części:

 • Czy w Bielsku jest dość rowerów i stacji
 • Gdzie sezon rowerowy nie kończy się jesienią
 • Gdzie na wiosną 2018 będą nowe stacje
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.