Łukasz Klimaniec

W Bielsku ludzie chcą, żeby było lepiej, więc zasypali system problemami

Na mapie Bielska-Białej widnieje już blisko 800 zgłoszeń Fot. fot.screen zgloszeniabb.pl Na mapie Bielska-Białej widnieje już blisko 800 zgłoszeń
Łukasz Klimaniec

Uruchomiony na początku lutego system ZgłoszeniaBB robi furorę. Mieszkańcy zgłosili dotąd około 800 spraw. Wiele z nich zostało szybko załatwionych. A wcześniej na usunięcie niektórych problemów trzeba było czekać parę lat.

Dokładnie 784 sprawy - tyle do wczoraj do godziny 12.00 zgłosili mieszkańcy Bielska-Białej za pośrednictwem systemu ZgłoszeniaBB. To m.in. awarie oświetlenia ulicznego, dzikie wysypiska, uszkodzone tabliczki z nazwami ulic, porzucone samochody; miejsca, w których przebywają bezdomni, dziury w drodze, a także źle ustawione znaki drogowe.

W tym ostatnim przypadku na uwagę zasługuje interwencja autora portalu rowerowe-bielsko.pl, który na facebooko-wym profilu tego serwisu wyznał, że dzięki aplikacji Zgło-szeniaBB została załatwiona sprawa, o którą dopominał się od… pięciu lat! Chodziło o przesunięcie znaku drogowego, jaki był zamontowany na drodze rowerowej przy skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z ul. Krogulczą.

- Moja pierwsza interwencja w MZD dotycząca usunięcia tego znaku drogowego z drogi rowerowej miała miejsce dokładnie 6 maja 2013 roku. Po ponad 4 latach oczekiwania znak w końcu został przeniesiony - stwierdził.

- System sprawdza się bardzo dobrze - ocenia Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej odpowiedzialny za wprowadzenie ZgłoszeniaBB.

W dalszej części:

 • O aplikacji ZgłoszeniaBB
 • Jakie usterki zgłaszają ludzie
 • Przykład zgłoszenia skomplikowanego
Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.