Łukasz Klimaniec

W Bielsku-Białej opóźnienia w inwestycjach drogowych: brakuje ludzi do pracy z powodu koronawirusa

ARC naszemiasto.pl
Łukasz Klimaniec

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poinformował o opóźnieniach prac w bieżącym utrzymaniu dróg. Powodem jest epidemia koronawirusa i brak ludzi do pracy.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa prace polegające na remontach cząstkowych w zakresie bieżącego utrzymania dróg są wykonywane z opóźnieniem. Powód? Niedostateczna ilość brygad, która wynika z absencji pracowników tych firm.

- Część z nich znajduje się na zwolnieniu lekarskim z powodu odbywanej kwarantanny lub zasiłku opiekuńczym na dziecko - wyjaśniają przedstawiciele bielskiego MZD.

Podkreślają, że MZD dokłada wszelkich starań, aby opóźnione prace przez zaistniałą sytuację, były nadrabiane na miarę możliwości jakimi dysponują wykonawcy, a te realizowane prowadzone były w sposób ciągły.

W MZD przypominają, że roboty drogowe wykonywane są w kolejności dokonanych zgłoszeń, mając na uwadze rodzaj uszkodzeń nawierzchni i ich bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Istotne są również warunki atmosferyczne, które nie pozwalają jeszcze na wykonywanie wszystkich prac drogowych.

Łukasz Klimaniec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.