Łukasz Klimaniec

W Bielsku-Białej opóźnienia w inwestycjach drogowych: brakuje ludzi do pracy z powodu koronawirusa

ARC naszemiasto.pl
Łukasz Klimaniec

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poinformował o opóźnieniach prac w bieżącym utrzymaniu dróg. Powodem jest epidemia koronawirusa i brak ludzi do pracy.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa prace polegające na remontach cząstkowych w zakresie bieżącego utrzymania dróg są wykonywane z opóźnieniem. Powód? Niedostateczna ilość brygad, która wynika z absencji pracowników tych firm.

- Część z nich znajduje się na zwolnieniu lekarskim z powodu odbywanej kwarantanny lub zasiłku opiekuńczym na dziecko - wyjaśniają przedstawiciele bielskiego MZD.

Podkreślają, że MZD dokłada wszelkich starań, aby opóźnione prace przez zaistniałą sytuację, były nadrabiane na miarę możliwości jakimi dysponują wykonawcy, a te realizowane prowadzone były w sposób ciągły.

W MZD przypominają, że roboty drogowe wykonywane są w kolejności dokonanych zgłoszeń, mając na uwadze rodzaj uszkodzeń nawierzchni i ich bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Istotne są również warunki atmosferyczne, które nie pozwalają jeszcze na wykonywanie wszystkich prac drogowych.

Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.