Łukasz Klimaniec

W Bielsku-Białej rusza jedna z najważniejszych inwestycji drogowych

Ulica Cieszyńska w Bielsku-Białej jest zakorkowana o każdej porze roku, o każdej porze dnia. Przebudowa to konieczność Fot. arc Ulica Cieszyńska w Bielsku-Białej jest zakorkowana o każdej porze roku, o każdej porze dnia. Przebudowa to konieczność
Łukasz Klimaniec

To największa i jedna z najważniejszych inwestycji w historii Bielska-Białej - w Ratuszu została podpisana umowa na rozbudowę ul. Cieszyńskiej. Planowany koszt robót budowlanych to 150 mln zł!

Rozbudowa ul. Cieszyńskiej to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Bielsku-Białej. Od lat w godzinach szczytu kierowcy stoją w gigantycznych korkach, bo „wąskie gardła” w Wapienicy zmuszają ich do czasowego zatrzymywania.

- Z budową drogi ekspresowej wiązaliśmy spore nadzieje. Liczyliśmy, że ten ciąg odciąży miasto. Rzeczywistość pokazała, że ruch na ul. Cieszyńskiej z roku na rok jest coraz większy. Kolejne pomiary to potwierdzają. Dlatego nie było możliwości, by ten ciąg utrzymać w tej postaci - wyjaśnia Wojciech Waluś, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.

Miasto zdobyło unijne dofinansowanie na rozbudowę tej ulicy, ale wobec protestu grupy mieszkańców w 2016 roku minister infrastruktury i budownictwa wstrzymał rygor natychmiastowego wykonania decyzji wojewody śląskiego o zezwoleniu na realizację przebudowy ul. Cieszyńskiej. I pojawiła się realna groźba utraty blisko 200 mln zł dofinansowania.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.