W Bielsku-Białej rusza produkcja silników nowej generacji w FCA Powertrain

Czytaj dalej
Fot. arc
Łukasz Klimaniec

W Bielsku-Białej rusza produkcja silników nowej generacji w FCA Powertrain

Łukasz Klimaniec

Zakłady produkcyjne FCA Powertrain w Bielsku-Białej, należące do Grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA), rozpoczęły produkcję nowych, zaawansowanych technologicznie modeli silników benzynowych z turbodoładowaniem.

W zakładach w Bielsku-Białej produkowane są trzycylindrowy silnik o pojemności 1 litra, o mocy 120 KM i momencie obrotowym 190 Nm oraz silnik czterocylindrowy o pojemności 1,3 litra, mocy 150 KM lub 180 KM i momencie obrotowym 270 Nm. Pierwszym samochodem wyposażonym w nowe silniki wykonane w Bielsku-Białej jest nowy Jeep Renegade MY19, oficjalnie wprowadzony na rynek przez FCA w czerwcu.

- Nowe silniki zostaną wprowadzone również w innych modelach przed końcem roku - zapowiadają przedstawiciele FCA Poland.

Zdolność produkcyjna pierwszej, obecnie zainstalowanej linii produkcyjnej w Bielsku-Białej, wynosi 200 tys. silników rocznie. Do końca 2019 roku FCA planuje uruchomić w bielskim zakładzie drugą linię, dzięki czemu moce produkcyjne zakładów wzrosną nawet do 400 tys. sztuk rocznie!

Nowa rodzina silników, jakie powstają w Bielsku-Białej, bazuje na modularnej i elastycznej konstrukcji oraz wykorzystuje najbardziej zaawansowane systemy opracowane przez inżynierów FCA, takie jak - zastosowana po raz pierwszy - technologia Multiair III połączona z bezpośrednim wtryskiem paliwa, turbodoładowaniem oraz czterema zaworami na cylinder.

W dalszej części:

 • Czy będzie druga linia produkcyjna
 • Jakie mają być silniki produkowane w Bielsku
 • Ile osób zatrudnia zakład
Pozostało jeszcze 42% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.