W Bieszczadach wybudują reprezentacji stadion z podgrzewaną murawą

Czytaj dalej
Fot. materiały prasowe hotelu arłamów
Waldemar Mazgaj

W Bieszczadach wybudują reprezentacji stadion z podgrzewaną murawą

Waldemar Mazgaj

Reprezentacja Adama Nawałki obóz przygotowawczy przed Euro 2016 będzie mieć w Bieszczadach. Dokładnie w hotelu Arłamów, który na tę okoliczność wybuduje nawet boisko z naturalną nawierzchnią.

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, która w rozgrywkach grupowych we Francji zmierzy się kolejno z Irlandią Północną (12 czerwca), Niemcami (16 czerwca) i Ukrainą (21 czerwca), opowiadał niedawno, że zakochał się w Bieszczadach.

Wiadomo już, że miał na myśli Arłamów z nowoczesnym czterogwiazdkowym hotelem, z którego widać piękną panoramę gór i który dysponuje polem golfowym, polem do paint-ballu, strzelnicą, stadniną koni, a przede wszystkim - halą sportową, siłownią, doskonałą odnową biologiczną i boiskiem piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią.

O tym, że hotel Arłamów gościł będzie pierwszą reprezentację, na czele z kapitanem Robertem Lewandowskim (selekcjoner konsultował z nim swój plan), przez kilka dni mówiła tylko strona związkowa. W hotelu milczeli niczym grób.

- Na chwilę obecną są prowadzone rozmowy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i jak tylko zostaną w stu procentach sfinalizowane, na pewno pochwalimy się tym faktem - tłumaczył Radosław Fischbach, jeden z dyrektorów hotelu Arłamów.

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - to z kolei jego wymijająca odpowiedź na nasze pytanie, czy specjalnie na okoliczność goszczenia pierwszej kadry narodowej przy hotelu będzie wybudowana płyta boiska z naturalną nawierzchnią, spełniającą wszystkie warunki.

Skoro jednak w pobliżu jest pas startowy dla samolotów, a na terenie hotelu lądowisko dla helikopterów, to czemu miałoby nie dać się wybudować boiska piłkarskiego, które potem będzie służyć przez lata?

Wreszcie przed świętami nasze przypuszczenia znalazły potwierdzenie. Prezes hotelu Piotr Korczak podpisał umowę z sekretarzem generalnym PZPN Maciejem Sawickim.

Hotel wybuduje specjalnie dla kadry Nawałki stadion z podgrzewaną murawą. Taki był warunek PZPN. Kompleks ma obecnie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią (wybudowała je ta sama firma co Realowi Madryt). Jest orlik. Nowe boisko ma być gotowe w kwietniu. - To nie koniec zmian. Dla kadry w połowie stycznia oddajemy SPA pod kątem fizjoterapii. Wyposażone będzie w urządzenia balneologiczne i wanny do schładzania. Będzie kriokomora, aby jeszcze bardziej wzmocnić treningi wysiłkowe - powiedział Piotr Led-woruch, dyrektor generalny.

W czasie zgrupowania hotel nie będzie zamknięty. PZPN zarezerwował 1/3 pokoi i wszystkie apartamenty.

- Postaramy się zorganizować jeden otwarty trening dla kibiców i mediów. Pamiętajmy jednak, że chcemy przygotować się do mistrzostw Europy w ciszy i spokoju. To będzie nasz cel - podkreślił sekretarz Sawicki.

Arłamów, znany wcześniej z faktu, że podczas stanu wojennego internowano tam Lecha Wałęsę, od kilkunastu miesięcy przeżywa prawdziwy najazd nie tylko turystów, ale też sportowców i grup. Ambasadorem hotelu jest był mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, regularnie trenuje w nim m.in. Katarzyna Bachleda, medalistka w panczenach, samochodowy rajd miał już dwie odsłony, a jako baza hotel służył w sierpniu siatkarzom reprezentacji Polski przed wylotem na Puchar Świata. Swoje spotkanie mieli tam polscy hokeiści po udanych mistrzostwach świata w Krakowie, a mistrz Polski Asseco Resovia trenuje w nim, gdy Podpromie jest zajęte.

W Arłamowie kadrowicze Nawałki spędzą nieco ponad tydzień, zagrają w tym czasie gierkę kontrolną. Prosto z Bie-szczadów pojadą na ostatnie mecze towarzyskie w Gdańsku i Warszawie, skąd polecą prosto nad Zatokę Biskajską (w czasie Euro zamieszkają w kurorcie La Baule). I oby pozostali tam jak najdłużej.

Wstępny plan kadry

Autor: Waldemar Mazgaj

Waldemar Mazgaj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.