W Brodnicy bilet nie będzie potrzebny

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Pomianowska
Katarzyna Pomianowska

W Brodnicy bilet nie będzie potrzebny

Katarzyna Pomianowska

Za kilka dni, 11 lutego brodniccy radni zajmą się uchwałą ws. likwidacji opłat za przejazd autobusami komunikacji miejskiej.

Rozpatrzą projekty uchwał dot.: uchylenia opłat za przejazd i za przewóz bagażu. Uchwały wejdą w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym - z mocą obowiązywania od 1 marca 2016 r.

Komunikacja będzie bezpłatna dla wszystkich osób, które będą chciały z niej skorzystać (bez względu na wiek, miejsce zamieszkania).

- Podpisaliśmy stosowne porozumienie z wójtem gminy Brodnica - mówił Jarosław Radacz, burmistrz Brodnicy na antenie Miejskiego Serwisu Telewizyjnego. Oznacza to, że mieszkańcy m.in. Podgórza, czy Karbowa - wsiadający do autobusu na swoich najbliższych przystankach (znajdujących się poza granicami miasta) nie będą musieli płacić za przejazd.

- Z komunikacji miejskiej korzysta dziennie ok. 3 tys. pasażerów dziennie - mówił Tomasz Szelukowski z firmy Trako, który przygotował raport dot. wdrożenia bezpłatnej komunikacji na terenie miasta.

Dotyczy to pięciu linii. W soboty ta liczba pasażerów to ok. 750 osób, w niedzielę - ok. 600 osób.

Przypomnijmy, że miasto zaproponowało kilka udogodnień dla mieszkańców. W tym wprowadzenie dodatkowych kursów porannych na najbardziej obłożonych liniach oraz umożliwienie korzystania z bezpłatnych połączeń - mieszkańcom ul. Polnej oraz osobom dojeżdżające do zakładu pracy przy ul. Podgórnej.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.