W Brodnicy szykuje się inwestycja warta miliony!

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
(PAK)

W Brodnicy szykuje się inwestycja warta miliony!

(PAK)

Na przebudowę krajowej „15-tki” rząd przeznaczył 34 mln złotych.

Prawdziwą bombę opublikował Jacek Tyburski, radny powiatu brodnickiego i pełnomocnik PiS w regionie.

- Wraz z panią Marzenną Drab, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Pełnomocnikiem Okręgowym Prawa i Sprawiedliwości w Kujawsko-Pomorskim, uczestniczę w podpisywaniu przez pana Jerzego Szmita Podsekretarza Stanu, Programu Inwestycji! - informował na swoim blogu.

Jak na obwodnicę

Jak informuje polityk, chodzi o niebagatelną sumę 34 mln złotych. Na ten rok zaplanowano wydatkowanie blisko 400 tys. złotych - można się domyślać, że np. na sporządzenie dokumentacji, na przyszły - 6,2 mln zł, a na kolejny - 27,5 mln złotych. Dla porównania, budowa obwodnicy kosztowała 48 mln złotych.

W grę wchodzi przebudowa drogi, tzw. azyli na przejściach dla pieszych i urządzenie ścieżki rowerowej. Niewykluczone, że w przebiegu zaplanowanym w koncepcji rozwoju dróg rowerowych w Brodnicy, czyli ścieżki asfaltowej od Ronda Olsztyńskiego do skrzyżowania z ul. Okrężną w formie asfaltowej drogi dla rowerów, a w dalszym biegu aż do firmy „Seni” - jako chodnik pieszo-rowerowy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na tym etapie nie informuje o konkretach przedsięwzięcia.

- Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie i wtedy dopiero podamy szczegóły dotyczące prac nad dokumentacją i realizacją robót na przedmiotowym odcinku - odpowiada Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Niewykluczone, że...

...chodzi o niezrealizowaną dotychczas, a długo zapowiadaną przebudowę ul. Sikorskiego na odcinku od Ronda Olsztyńskiego do granic miasta.

- Jest przygotowana dokumentacja techniczna przebudowy całego czterokilometrowego odcinka nowego ronda do granicy miasta - informował wówczas Tomasz Okoński, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy.

Projekt przewidywał przebudowę odcinka krajowej „15” o długości 4 km wraz z budową ponad kilometra ścieżki rowerowej. Ponadto poszerzenie jezdni o środkowy pas dla skręcających w lewo.

Nie wiadomo, czy inwestycja GDDKiA obejmie także przebudowę drogi w tzw. kaczych dołkach w kierunku Tamy Brodzkiej, gdzie od lat zapada się jezdnia.

(PAK)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.