W Bydgoszczy rozpoczynają się remonty. Kierowców czekają długie korki

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

W Bydgoszczy rozpoczynają się remonty. Kierowców czekają długie korki

Sławomir Bobbe

Wakacje to idealny czas na prowadzenie robót drogowych, ale nie dla tych, którzy muszą zostać w mieście. Dla kierowców nadchodzi bowiem czas ciężkiej próby - czy wytrzymają nerwowo dziesiątki remontów, które wkrótce rozleją się po Bydgoszczy?

Ulice Grunwaldzka, Szarych Szeregów, Wojska Polskiego, Żmudzka, Zamczysko, Mińska, Kujawska - to trasy, na których kierowcy spotykają albo wkrótce spotkają spore utrudnienia. Lista jest jednak znacznie dłuższa. Swoje inwestycje chcą prowadzić również miejskie spółki KPEC i MWiK oraz dostawcy mediów - Enea i PSG. W każdym wypadku dla kierowców oznacza to mniejsze lub większe utrudnienia.

- Przy budowie i remontach najważniejszych arterii miasta nie dopuszczamy do zamknięcia ich dla ruchu, bo sparaliżowałoby to Bydgoszcz - zapewnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP. - Wszystkie prace będą odbywać się pod ruchem. Zapewne jednak dojdzie do zmniejszenia jego płynności zarówno na głównych ulicach, jak i trasach dojazdowych do nich. Pracujemy jednak z profesjonalistami i nikt nie będzie ograniczał ruchu „na zapas”. Ograniczenia i zmiany w jego organizacji będą wprowadzane tuż przed rozpoczęciem prac na konkretnym odcinku. Jednak na niektórych trasach ze względów technicznych ruch musiał być albo zostanie zamknięty. Tak jest chociażby na moście w ciągu ulicy Mińskiej czy w wypadku przebudowy ul. Zamczysko, która rusza 9 lipca.

Z dalszej części materiału dowiesz się: 

 • gdzie dzisiaj rozpocznie się remont
 • na jakich ulicach kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami
 • ile potrwają prace przy przebudowie ulicy Kujawskiej
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.