W Bydgoszczy same duże inwestycje drogowe, na starych ulicach - łatanie w deszczu

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Wojciech Mąka

W Bydgoszczy same duże inwestycje drogowe, na starych ulicach - łatanie w deszczu

Wojciech Mąka

Nawierzchnia części bydgoskich ulic po pięciu, dziesięciu latach nadaje się do remontu; pojawiają się koleiny, a asfaltowe łaty wypadają tak szybko, jak je kładziono. O dziwo, ostatnio napraw na gwarancji nie było.

Zobacz wideo: Casting do filmu "Negatyw" Roberta Wichrowskiego w Bydgoszczy

- Proszę przejechać się ulica Wojska Polskiego od strony centrum miasta i skręcić w ulicę Magnuszewską - wskazuje Czytelnik. - O ile samo skrzyżowanie niedawno budowane jest w porządku, o tyle dalej jest już o wiele gorzej. A przypomnę, że nawierzchnię ulicy Magnuszewskiej nie tak dawno przecież remontowano. Jaka jest jakość tych prac widać też po drugiej stronie - przy wjeździe w ulice Wojska polskiego. Nawierzchnia w tym miejscu przed światłami składa się z kolein...

Dziura na dziurze

Miejsc, które - zdaniem naszych Czytelników - w mieście wymagają naprawy, jest bez liku. Wystarczy próbować przejechać się ulicą Łęczycką na odcinku od mostu Kazimierza Wielkiego w stronę Kamiennej. Nie dość, że koleiny, to jeszcze dziury i łaty. Powstańców Wielkopolskich przenosząca olbrzymi ruch do centrum i z powrotem - to samo.

Czytelnicy zwracają uwagę na skandaliczny stan torowiska na Gdańskiej na odcinku od Dworcowej do klarysek. I nie chodzi o same szyny, ale o zabudowę między nimi: - Jest z kostki. Kostka w wielu miejscach zwyczajnie się pozapadała albo powylatywała z podłoża. Tak samo jest wzdłuż odpływów wody na zachodniej stronie tego odcinka. A to jest centrum stolicy województwa... Mnie na miejscu władz byłoby zwyczajnie wstyd za taki stan tej ulicy.

- Wjazd z ul. Wojska Polskiego w Magnuszewską nie był wykonywany w ramach ubiegłorocznych prac przy ul. Magnuszewskiej zastrzega Tomasz Okoński, rzecznik zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Sprawdzimy to miejsce. Jeśli będzie taka konieczność, nawierzchnia w przedmiotowym miejscu zostanie naprawiona.

Rzecznik podkreśla, że, obecnie w cały mieście trwają remonty ulic. Rzeczywiście, w poniedziałek (23.08) ekipę łatająca dziury widzieliśmy na Powstańców Wielkopolskich. Asfaltowe łaty kładziono w deszczu...

W 2021 roku w ramach gwarancji w Bydgoszczy nie były i nie są prowadzone żadne prace przy naprawach niedawno położonych nawierzchni.

Co budują

W tym roku Bydgoszcz postawiła na duże, nowe inwestycje drogowe. Dokończono przebudowę ronda Kujawskiego i linię tramwajowa do ronda Bernardyńskiego. Drugiego etapu budowy doczeka się ulica Siedlecka na Czyżkówku. Po zakończeniu prac, ulicą zostanie poprowadzona komunikacja miejska.

Dalej mamy budowę dwóch nowych przepraw mostowych - drogowej i tramwajowej - w ciągu ulicy Kazimierza Wielkiego wraz z przebudową torowiska na ul. Perłowej, rozpoczęto też niedawno budowę północnego wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego... Nie wiadomo jednak, co dalej z wiaduktami Warszawskimi.

Na ten rok zaplanowano przygotowanie przetargu na opracowanie dokumentacji na przebudowę mostów na ul. Focha i przepraw na ul. Biwakowej. Ma powstać także koncepcja przebudowy kładki dla pieszych nad ul. Wojska Polskiego.

Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.