W Chełmnie proszą o sprzęt WOŚP

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Monika Smól

W Chełmnie proszą o sprzęt WOŚP

Monika Smól

- Ostatnio sprzęt z fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dostaliśmy kilkanaście lat temu - mówi Mariola Burc, dyrektor szpitala w Chełmnie.

Dyrektor lecznicy przyznaje, że choć w ubiegłym roku napisali pismo z prośbą o wsparcie - do dziś nie dostali odpowiedzi. Nikt z fundacji WOŚP nie odpowiedział.

- Wnioskowaliśmy o łóżeczka dla niemowląt, kardiomonitor oraz aparat EKG - podkreśla Mariola Burc. - Nie dostaliśmy nic. Nawet - odpowiedzi. Może nie mieli już funduszy i te wnioski rozpatrzą w bieżącym roku. Na pewno jeszcze raz skierujemy do nich naszą prośbę, przypomnimy się. Liczymy na wsparcie, bo ostatni sprzęt od nich dostaliśmy przecież kilkanaście lat temu. Został już nawet wycofany z użytkowania, ponieważ stracił przydatność.

Orkiestrowy sprzęt, po kilku latach użytkowania, nie przeszedł przeglądów technicznych.

- Te urządzenia nie są wieczne, trzeba je było wycofać - dodaje dyrektor Burc. - Potem podobne urządzenia dostaliśmy z fundacji Polsat i TVN, a następnie z projektu realizowanego ze wsparciem z urzędu marszałkowskiego. Ten ostatni - sprzed sześciu lat - wtedy też kupiliśmy trochę sprzętu, więc inkubatory teraz mamy. Oddział noworodkowy jest w pełni wyposażony.

Natomiast na oddział dziecięcy przydałby się podstawowy sprzęt i łóżeczka dla niemowląt. - Na tym oddziale przebywają bardzo mali pacjenci - zaznacza dyrektor lecznicy w Chełmnie. - Mamy tam jeszcze te orkiestrowe, ale już stare i wysłużone.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.