W Częstochowie chcą wybudować 600 mieszkań! Kiedy? ZDJĘCIA

Czytaj dalej
BR

W Częstochowie chcą wybudować 600 mieszkań! Kiedy? ZDJĘCIA

BR

Ponad 600 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus ma powstać w dzielnicy Grabówka przy skrzyżowaniu ulic Wiolinowej i Lubej. Inwestorem ma być spółka Skarbu Państwa Regionalny Fundusz Gospodarczy oraz Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości SA.

Według planów przedstawionych przez RFG S.A podczas wczorajszej konferencji prasowej na działce o powierzchni ponad 5,6 ha ma powstać osiem budynków wielorodzinnych, w których będzie w sumie aż 616 mieszkań.

– Myślę, że realizacja jest bardzo atrakcyjna. W pobliżu znajdują się już dwa budynki wielorodzinne w bezpośrednim sąsiedztwie, więc nie ma tutaj przeszkód natury administracyjnej – twierdzi Artur Sokołowski, wiceprezes RFG S.A.

Inwestor ma już pozytywną opinię środowiskową, wydaną przez Urząd Miasta. Kolejnym etapem ma być uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy.

Zobaczcie zdjęcia:

– Mam nadzieję, że nastąpi to jeszcze w tym roku, a w przyszłym roku przystąpimy do etapu projektowania. Wówczas pierwsze prace budowlane i wkopanie łopaty mogłoby nastąpić w 2020 roku – dodaje Artur Sokołowski.
Oprócz przygotowania projektu, kwestią do uzgodnienia jest montaż finansowy inwestycji. RFG ma być jednym ze współinwestorów, drugim będzie Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości SA. – Będzie to uzależnione od przepisów, bo planowane jest nowelizacja ustawy – tłumaczy Sokołowski.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
BR

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.