Piotr Ciastek

W Częstochowie można śledzić autobusy i tramwaje

W Częstochowie można śledzić autobusy i tramwaje
Piotr Ciastek

Częstochowskie MPK zaprezentowało nowe narzędzie, dzięki któremu pasażerowie posiadający urządzenia z dostępem do internetu, mogą śledzić interesujące ich linie MPK, znajdujące się na nich pojazdy i czas oczekiwania na poszczególnych przystankach.

Live MPK, bo tak nazywa się aplikacja, to element powstającego w mieście Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Narzędzie jest dostępne dla wszystkich poprzez stronę live.mpk.czest.pl. - To jest bardzo fajne rozwiązanie, które pozwoli lepiej zaplanować podróż miejską komunikacją i więcej osób będzie chciało z tej niej korzystać - rekomenduje Live MPK prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. - Liczę, że z biegiem czasu uda się funkcjonalność tej aplikacji jeszcze poszerzyć i w tę mobilną część systemu informacji pasażerskiej, włączyć np. rowery miejskie.

Live MPK daje możliwość sprawniejszego zaplanowania poruszania siępo Częstochowie środkami komunikacji miejskiej, pozwala podjąć właściwą decyzję dotyczącą np. oczekiwania na danym przystanku, a w efekcie zaoszczędzić czas i ...nerwy w przypadku np. opóźnienia jakiegoś kursu. Aplikacja wyprzedza nieco instalację Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, który w postaci 50 tablic z wyświetlaczami zostanie zamontowany przy najważniejszych przystankach autobusowych i tramwajowych w Częstochowie. W ramach tego systemu dostęp do lepszej, aktualnej informacji o ruchu autobusów na danym przystanku będą mieć już wszyscy oczekujący na nim pasażerowie.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Ciastek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.