Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

W Częstochowie przygotowali program walki ze smogiem na wielką skalę

Czytaj dalej
janusz strzelczyk

W Częstochowie przygotowali program walki ze smogiem na wielką skalę

janusz strzelczyk

Pod specjalną ochroną mają być dzieci. W placówkach oświatowych powinny stanąć dobrej klasy oczyszczacze powietrza. Specjalne ulotki dla rodziców, kobiet w ciąży.

Stowarzyszenie Mieszkańcy Częstochowy zaprezentowało swoją procedurę ochrony dzieci m.in. z częstochowskich placówek oświatowych, miejskich i prywatnych, przed smogiem. Stowarzyszenie przygotowało także program Dobra atmosfera- zdrowe dzieciaki. To akcja na dużą skalę w mieście.

- To program z rozwiązaniami o charakterze prewencyjnym, które mają uchronić najmłodszych częstochowian (także tych w wieku prenatalnym) przed szkodliwymi następstwami występowania smogu - mówi Marcin Maranda, przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańcy Częstochowy.

Nie jest to program bezkosztowy.
- W maju zgłosimy nasze propozycje jako wnioski do przyszłorocznego budżetu miasta - zapowiada Marcin Maranda, który jest też wiceprzewodniczący Rady Miasta w Częstochowie i przewodniczącym klubu radnych Stowarzyszenie Mieszkańcy Częstochowy.

I tak milion złotych mają kosztować oczyszczacze powietrza, na początek do przedszkoli i szkół podstawowych. Takie urządzenie dobrej jakości kosztuje 10-11 tys. zł. Dwa takie oczyszczacze powietrza, kupione z budżetu miasta, zostały już zamontowane w dwóch częstochowskich żłobkach. W projekcie jest też dofinansowanie z budżetu miasta 50 procent wartości zakupu oczyszczaczy powietrza dla niepublicznych placówek oświatowych. To byłby wydatek pół miliona złotych z budżetu Częstochowy.

W Częstochowie przygotowali program walki ze smogiem na wielką skalę
janusz strzelczyk

Ponadto miasto miałoby pokryć 70 procent wartości masek antysmogowych zakupionych dla dzieci przez rodziców.

W dalszej części:

 • Ile trzeba wydać na maski antysmogowe
 • Ile zgłoszeń z podejrzeniami palenia śmieci odbierają strażnicy miejscy
 • W ilu przypadkach potwierdzono te podejrzenia
Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

janusz strzelczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.