Karina Knorps-Tuszyńska

W Dębowej Łące Play gra na 5G

Na tej działce ma stanąć stacja bazowa sieci Play. W tle widać budynek szkoły podstawowej. Fot. Karina Knorps-Tuszyńska Na tej działce ma stanąć stacja bazowa sieci Play. W tle widać budynek szkoły podstawowej.
Karina Knorps-Tuszyńska

Mieszkańcy osiedla siedemnastu domków jednorodzinnych i jednego domu wielorodzinnego w Dębowej Łące obawiają się, że będą chorować przez postawioną wkrótce obok ich domów stację bazową telefonii komórkowej...

Stanisław Szarowski, wójt gminy Dębowa Łąka, pomimo sprzeciwu mieszkańców, wydał decyzję potwierdzającą lokalizację masztu w tym miejscu. Ludzie z Dębowej Łąki czekają na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, do którego zwrócili się pod koniec maja w związku z decyzją wójta potwierdzającą lokalizację. Pod wnioskiem do Kolegium podpisało się dwadzieścia osób.

Mieszkańcy boją się, że będą jeszcze bardziej chorować w wyniku oddziaływania promieniowania elektromagnetycznego 56-metrowej stacji. Obawiają się jeszcze jednego - że w chorobie zostaną sami. - Nikt tu nie chce przyjść mieszkać, a co dopiero, gdy postawią takie coś przy domu - mówi pani Jolanta. - Nikt już nie przyjdzie na tą wieś z daleka od miasta - dodaje.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karina Knorps-Tuszyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.