W gminach powiatu nakielskiego już świątecznie. W ofercie warsztaty i...

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

W gminach powiatu nakielskiego już świątecznie. W ofercie warsztaty i...

Maja Stankiewicz

Pokazy i kiermasze, a na finał krajeńskie śniadanie. To nas w marcu czeka... Póki co wziąć można udział w wielkanocnych warsztatach lub konkursie.

Nakielski Ośrodek Kultury ogłosił konkurs „Zielona kartka na święta”. Wyzwanie rzucono uczniom szkół podstawowych. Organizatorzy przewidują dwie kategorie wiekowe: klasy I-III oraz IV-VI. Jakie zadanie? Wykonać trzeba kartę pocztową nawiązującą do tradycji świąt Wielkiej Nocy. Ocenie podlegać ma także koperta. W ośrodku kultury czekają na kary do piątku. Powodzenia!

Niewiele czasu na wykonanie pracy zostało też w Szu-binie. Pracownicy ośrodka kultury zachęcają do tworzenia palm i pisanek wielkanocnych. To już 18. edycja konkursu na plastykę wielkanocną w tej placówce. Ofertę skierowano do uczniów wszystkich typów szkół. Warunek - prace wykonać trzeba samemu, dzieła grupowe nie są przyjmowane. Komisja oceni kropidła pałuckie, pisanki ludowe i artystyczne (minimum 3 sztuki) oraz inne formy zdobnicze (hafty, baranki, stroiki). Ogłoszenie wyników - 11 marca.

Najwięcej czasu na wykonanie palm, pisanek lub innych form zdobniczych dano mieszkańcom Kcyni. Miejscowe centrum kultury rzuciło wyzwanie twórcom w każdym wieku. Ostateczny termin to 14 marca. Laureatów poznamy cztery dni później.

W Szubińskim Domu Kultury trwają też zapisy na warsztaty pisankarskie, podczas których nauczyć się można wykonywania pisanek ażurowych, drapanych, owijanych. Można też zdobić jaja metodą decou-page i wieloma innymi. Jakimi? Powiedzą podczas warsztatów, a te już w najbliższą sobotę w domu kultury. Początek - godz. 13.30. Udział w zajęciach kosztuje 5 zł.

Na warsztaty rękodzielnicze zaprasza też muzeum w Nakle. Odbędą się trzy spotkania. Pierwsze dziś, kolejne 17 i 20 marca w godz.13-15. Zapisy pod numerem tel. (52) 389 -08-64. Udział jest bezpłatny.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.