W Gorzowie możesz zobaczyć sztukę teatralną... papieża [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Materiały stowarzyszenia Art-Drama
Jarosław Miłkowski

W Gorzowie możesz zobaczyć sztukę teatralną... papieża [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

Zbliża się rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Zawodowi i niezawodowi aktorzy wzięli więc do ręki jego sztukę. W tę niedzielę zagrają ją byłym sklepie.

- Pracę nad tym spektaklem zaczęliśmy już w czerwcu. Tekst tak nas „wkręcał”, że cały czas wisieliśmy ze sobą na telefonie i o nim rozmawialiśmy – mówi Artur Nełkowski. Na co dzień jest aktorem gorzowskiego teatru im. Osterwy, ale właśnie przeniósł na scenę sztukę „Brat naszego Boga” Karola Wojtyły. Późniejszy papież Jan Paweł II pisał ją w latach 1944-1950. Opisuje ona Adama Chmielowskiego, m.in. powstańca styczniowego, który postanowił poświęcić się dla bezdomnych, został zakonnikiem. W 1989 r. – 73 lata po śmierci – został uznany świętym.

Więcej przeczytasz w piątek, 13 października, w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.