W Gorzowie trzeba zmienić nazwy ośmiu ulic

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

W Gorzowie trzeba zmienić nazwy ośmiu ulic

Tomasz Rusek

W Gorzowie trzeba zmienić nazwy ośmiu ulic - zdecydowali właśnie urzędnicy. Muszą je zdekomunizować, bo tak nakazuje ustawa. Zniknie m.in. ul. Armii Ludowej, Bierzarina czy 9 Maja. Jak mogą się nazywać po zmianach? I co o nich sądzą gorzowianie? Sprawdziliśmy.

- Pan sobie żarty robi? Nie? Naprawdę będą zmieniać nazwy ulic? Co za szczęśliwy kraj, z tej naszej Polski, że takie problemy uważamy za pilne! - Roman Kolski kiwa głową z niedowierzaniem. Mieszka nieopodal nieprawomyślnej ul. Zubrzyckiego. - Kompletnie mi to nie przeszkadzało, nie przeszkadza i by nie przeszkadzało w przyszłości - macha mi palcem przed oczami. A potem jeszcze macha z rezygnacją ręką i na odchodne mówi: - Szkoda moich nerwów na to. Co za kraj...

Obok Zubrzyckiego jest jeszcze jedna ulica do zmiany: ul. Berlinga. Wieżowiec przy wieżowcu. Na oko pewnie z 500 ludzi ma tu mieszkania. - Przecież Berling był polskim wojskowym. Ruscy go więzili. O Polskę walczył. Najlepiej niech od razu zrobią tu ul. Macierewicza - śmieje się dwóch mężczyzn spotkanych na skwerku przed blokami (mają na oko koło 60.).

Teresa Majczyk też nie rozumie, co komu Berling szkodzi. - Ludzie tu po 30 lat mieszkają. Gdyby im nie pasował patron, na pewno by wcześniej prosili o zmiany. A nie prosili - podkreśla.

Więcej przeczytasz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.