Jakub Lesiński

W Grudziądzu można już wygrywać... Falubaz też?

Jarosław Hampel Fot. Fot. Mariusz Kapała Jak inni dali radę, może my też? Zdaje się myśleć Jarosław Hampel
Jakub Lesiński

Żużel. Mimo startu rundy rewanżowej w niedzielę dojdzie do dopiero pierwszej w tym roku konfrontacji zespołów z Grudziądza i Zielonej Góry.

Spotkanie Ekantor.pl Falubazu z MRGARDEN GKM-em przy W69 odwoływano dwa razy. W obu przypadkach powodem były intensywne opady deszczu. Grudziądzanie zdecydowanie bardziej groźni są na domowym torze. W zeszłym roku stworzyli tam istną twierdzę, bowiem nie ponieśli u siebie żadnej porażki. W obecnym sezonie twierdza padła. Na stadionie przy ul. ul. Hallera wygrały już bowiem ekipy z Wrocławia i Torunia.

To dla nich wielka strata

Grudziądzanie muszą radzić sobie bez Tomasza Golloba. Przypomnijmy, że były indywidualny mistrz świata doznał bardzo poważnej kontuzji podczas treningu na motocrossie i obecnie walczy o powrót do sprawności. Do tej pory 46-latek był mocnym punktem GKM-u na własnym torze. W ostatnim czasie kierownictwo grudziądzkiego klubu zdecydowało się pozyskać Kaia Huckenbecka. 24-latek do tej pory startował w drużynach z Opola i Bydgoszczy, zatem w niższych ligach. Niemiecki żużlowiec może w niedzielę zastąpić w składzie kontuzjowanego Rafała Okoniewskiego. Były zawodnik ZKŻ-u Zielona Góra (sezony 2003-2006) miał wypadek podczas ostatniego meczu GKM-u z Get Well Toruń, którego następstwem jest złamany palec u nogi. W sobotę ma zapaść decyzja kto z tej dwójki pojedzie przeciwko zielonogórzanom. Ma wyłonić to trening, na którym pojawi się również sam „Okoń”.

Rok temu się nie udało

W poprzednim sezonie zielonogórzanom nie udało się wygrać w Grudziądzu. Ponieśli bardzo minimalną porażkę 44:46. Jednak bez Golloba u siebie to już nie tak silna drużyna. Wydaje się, że w tym roku szansę Falubazu na triumf przy ul. Hallera są nieco większe

Awizowane składy

Trener Marek Cieślak pod czwórkę wystawił Andrieja Karpowa. Ukrainiec przez trzy sezony (2012-2014) zakładał plastron grudziądzkiego klubu, więc jego znajomość tamtejszego toru może okazać się przydatna. W ekipie trenera Roberta Kempińskiego można spotkać dobrego znajomego Falubazu. To Krystian Pieszczek, który jeszcze w poprzednim roku był najlepszym juniorem zielonogórskiej drużyny, ale po przejściu do grona seniorów postanowił na zmianę otoczenia.

MRGarden GKM: 9. Kai Huckenbeck, 10. Krzysztof Buczkowski, 11. Antonio Lindback, 12. Krystian Pieszczek, 13. Artiom Łaguta, 15. Kamil Wieczorek.

Ekantor.pl Falubaz: 1. Patryk Dudek, 2. Jarosław Hampel, 3. Jason Doyle, 4. Karpow, 5. Piotr Protasiewicz, 6. Alex Zgardziński.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godz. 16.30. Sędziuje Paweł Słupski z Lublina. Nie będzie transmisji w telewizji. Relacja live na stronie: www.gazetalubuska.pl/sport

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.