W Gubinie moc atrakcji na Wiosnę

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

W Gubinie moc atrakcji na Wiosnę

Łukasz Koleśnik

Koncerty, gwiazdy, różnego rodzaju pokazy i inne atrakcje. 55 edycja Wiosny nad Nysą zapowiada się bardzo ciekawie.

Niedawno przedstawiliśmy program krośnieńskiego Rybobrania. Teraz przyszedł czas na 55 Wiosnę nad Nysą. Wiadomo kto wystąpi na głównej scenie. W piątek, 3 czerwca, zanim zaczną się koncerty odbędzie się Festiwal Nauki (od godz. 10.00 do 18.00) na skweru przy Eurodeptaku. O godz. 13.00 zorganizowany zostanie bieg na szczyt fary. Nie zabraknie też emocji sportowych. W piątek 13 zorganizowane zostaną dwa piłkarskie turnieje. W jednym z nich drużyny rywalizować będą o puchar Wiosny nad Nysą.

Zawody będą rozgrywane na orliku przy ulicy Roosevelta. O 18.00 zaczną się występu na scenie, która mieścić się będzie na Placu Jana Pawła II. Najpierw zaprezentuje się Paula, o godz. 20.00 pojawi się gwiazda wieczoru, czyli Saszan, która znana jest dzięki swojemu muzycznemu profilowi na You Tube. O 22.30 przyjdzie czas na rocka i zespół Dobre Piwo. O północy zabawa taneczna z DJ Barthezem i Bastossem.

W sobotę, 4 czerwca atrakcji będzie jeszcze więcej

Kolorowy korowód wyruszy o godz. 10.00. Od 15.00 pokazy tańca, freestyle football, sztuk walki (klub Pretorian) oraz cyrk dziecięcy. Ponadto przez cały dzień na zielonych terenach wystawiony zostanie sprzęt wojskowy. Podobnie jak w zeszłym roku wystawa współczesnego sprzętu wojskowego oraz pokazy sztuk walki będą prezentowane przez żołnierzy JW z Międzyrzecza, Żagania, Sulechowa, Czerwieńska, Krosna Odrz. oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej z Wrocławia, O godz. 21.00 wystąpi gwiazda całej imprezy - Margaret. O godz. 23.00 znowu czas na dawkę rocka. Tym razem czadu da zespół Energia, a później Dormant Dissident.

Podobnie jak w zeszłym roku wystawa współczesnego sprzętu wojskowego oraz pokazy sztuk walki będą prezentowane przez żołnierzy z Międzyrzecza, Żagania,
Łukasz Koleśnik Podobnie jak w zeszłym roku wystawa współczesnego sprzętu wojskowego oraz pokazy sztuk walki będą prezentowane przez żołnierzy z Międzyrzecza, Żagania, Sulechowa, Czerwieńska, Krosna Odrz.

Niedziela zacznie się o drugiej odsłony Festynu Rodzinnego. Darmowe atrakcje dla dzieci przygotowane zostaną na terenach zielonych w pobliżu placu Jana Pawła II. Od godz. 13.30 na scenie zaprezentują się przedszkolaki z miejscowych placówek. O godz. 20.00 zagra znany zespół disco polo, Bayer Full.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.