W Inowrocławiu zagramy z Owsiakiem. Oj, będzie się działo!

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Dominik Fijałkowski

W Inowrocławiu zagramy z Owsiakiem. Oj, będzie się działo!

Dominik Fijałkowski

Akcję Jurka Owsiaka uświetnią w Inowrocławiu grupy Background i Mistah Lego. Wystąpią też Justyna Bacz i Klaudiusz Baran.

Pod znakiem imprez sportowych, muzycznych i licytacji gadżetów upłynie w Inowrocławiu niedzielny 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Gramy w tej orkiestrze razem z Jurkiem Owsiakiem od lat. Zależy nam, żeby i tym razem zaangażowało się w nią jak najwięcej wolontariuszy i inowrocławian. Zachęcam wszystkich do udziału w niedzielnym finale - apeluje prezydent Ryszard Brejza.

Imprezy wystartują już o godz. 9 rano. Wtedy to w hali widowiskowo-sportowej rozpocznie się turniej siatkówki. - Chęć udziału w rozgrywkach zgłosiło osiem drużyn. Każda wpłaci po 200 złotych wpisowego, które trafi wprost do skarbonek orkiestry - informuje Wiesława Pawłowska, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

To nie koniec sportowych imprez. W południe na lodowisku „Lodolandia” rozegrany zostanie mecz hokejowy, na który zaprasza Inowrocławskie Towarzystwo Hokejowe. Także wpisowe z tej imprezy trafi na konto WOŚP. Swoje złotówki dorzucić będą tam mogli również miłośnicy pływania. W godz. 10-15 w pływalni „Wodny Park” zaplanowano maraton pływacki. Zamiast kupować bilet wystarczy wrzucić datek na WOŚP do skarbonki i pokonać w basenie jak najdłuższy dystans. Nie ma limitów. Każdy popłynie tyle, na ile starczy mu sił.

Nie zabraknie imprez kulturalnych. O godz. 16 rozpoczną się w hali widowiskowo-sportowe koncerty. Wystąpi miejscowa grupa coverowa „Background” oraz bydgosko-toruńska formacja Mistah Lego. W hali prowadzone będą też licytacje gadżetów WOŚP. Licytację zaplanowano też o godz. 15 w Galerii Solnej.

- O siedemnastej zapraszamy natomiast do Saloniku Literacko-Artystycznego przy ulicy Kilińskiego. Odbędzie się tam recital muzyki francuskiej. Wystąpią Justyna Bacz i Klaudiusz Baran - poleca Monika Śliwińska, dyrektor Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu

Sztab WOŚP w Inowrocławiu ulokowany zostanie w Teatrze Miejskim. To stamtąd na ulice miasta wyruszy 225 wolontariuszy. Organizatorzy akcji liczą, że zbiorą oni więcej pieniędzy niż w ub. r. Wtedy było to 59,7 tys. zł. Inowrocławski rekord padł natomiast w 2012 roku i wyniósł 75,2 tys. zł.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.