W internecie można już oglądać na żywo życie sokołów mieszkających na kominie toruńskiej elektrociepłowni

Czytaj dalej
Fot. nadesłane/PGE Toruń
Justyna Wojciechowska-Narloch

W internecie można już oglądać na żywo życie sokołów mieszkających na kominie toruńskiej elektrociepłowni

Justyna Wojciechowska-Narloch

Jest duża szansa, że para sokołów wędrownych doczeka się potomstwa. Ptaki mieszkają na wysokości, a dokładnie na kominie elektrociepłowni.

Niesamowite sceny z życia sokołów oglądać można za pośrednictwem internetu. Para tych wędrownych ptaków po raz kolejny osiedliła się w specjalnie przygotowanym gnieździe na kominie PGE Toruń. W ptasim domu wcześniej zamontowano kamery, które przesyłają obraz do internetu.

Drugi raz w Toruniu

- Firma wspiera rozwój i zachowanie bioróżnorodności, a nasze działania na rzecz reintrodukcji sokołów wędrownych są tego dobrym przykładem. Dzięki podglądowi online w gniazdach na kominach naszych elektrociepłowni, wspieramy działania edukacyjne, pokazując w czasie realnym, jak wygląda życie tych drapieżnych, unikatowych i chronionych gatunków ptaków”– mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Tu trzeba przypomnieć, że w 2010 roku PGE Toruń podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”, które zamontowało na jej kominie gniazdo dla sokołów wędrownych. Dwa lata temu pierwsza para tych chronionych ptaków osiedliła się w gnieździe toruńskiej elektrociepłowni. Lokalizacja okazała się szczęśliwa, bo samica złożyła jaja, z których wykluły się młode.

W tym roku scenariusz się powtarza: sokoły wędrowne znów wróciły do Torunia. I ponownie w gnieździe pojawiło się jajo. Zobaczmy, czy na jednym się skończy.

Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.