W Jasienicy wielki koncern wybuduje zakład za 70 mln euro

Czytaj dalej
Fot. FOT. Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec

W Jasienicy wielki koncern wybuduje zakład za 70 mln euro

Łukasz Klimaniec

Najnowocześniejsza w Europie fabryka opakowań z tektury ma powstać w podbielskiej Jasienicy. Należąca do koncernu Rossmanna firma zamierza zainwestować 70 mln euro w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej, która wkrótce stanie się częścią Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Uchwałę intencyjną o przyłączeniu Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej, pierwszej takiej w Polsce, do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podjęli jasieniccy radni. W najbliższym czasie jej zarząd podejmie podob-ną uchwałę. Dopiero wtedy dojdzie do podpisania umowy.

Za przyłączeniem jasienickiej strefy do katowickiego giganta optował prezes katowickiej SSE Janusz Michałek, któ-ry w ostatnim czasie dwukrotnie gościł w Jasienicy.

– Dla nas oznacza to wzmocnienie potencjału naszej strefy, bo inwestorzy będą mogli korzystać z przysługujących im ulg podatkowych; takich, jakie obowiązują w strefach specjalnych – tłumaczył Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica podczas sesji Rady Gminy.

Jak informują przedstawiciele gminy, dużą inwestycją w jasienickiej strefie jest zainteresowana spółka Rawibox należąca do koncernu Rossmanna.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.