W Jastrzębiu brakuje lekarzy. Oddziały szpitalne Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zawieszają działalność

Czytaj dalej
Jacek Bombor

W Jastrzębiu brakuje lekarzy. Oddziały szpitalne Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zawieszają działalność

Jacek Bombor

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zawiesza na trzy miesiące działalność dwóch oddziałów, a praca na trzecim będzie ograniczona. Bo brakuje lekarzy.

To bardzo niedobra informacja dla pacjentów. Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju podjęła decyzję o czasowym zawieszeniu - na okres trzech miesięcy - od 1 kwietnia 30 czerwca - Oddziału Pediatrycznego, Oddziału Gastrologiczno-Wewnętrznego.

Natomiast w tym czasie zmniejszy się liczba łóżek w Oddziale Nefrologiczno-Wewnętrznym (było 36 łóżek, zostanie 16). Skąd taka decyzja?

- Dyrekcja została zmuszona do tak trudnej decyzji z powodu przedłużającej się trudnej sytuacji organizacyjnej szpitala, wynikającej z wypowiedzenia przez lekarzy klauzul opt-out oraz umów o pracę. Od 1 kwietnia nie ma możliwości zapewnienia całodobowej opieki lekarskiej na tych oddziałach z powodu braków kadrowych - wyjaśnia Mariola Lech-Wasiak z jastrzębskiego szpitala.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Bombor

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.