W Katowicach budują drogi dla Galerii Libero. Będą zmiany na DK81 w Katowicach

Czytaj dalej
Fot. Justyna Przybytek
Justyna Przybytek

W Katowicach budują drogi dla Galerii Libero. Będą zmiany na DK81 w Katowicach

Justyna Przybytek

Dziś nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowania Kościuszki (DK81) i Kolejowej w Katowicach oraz na ulicy Jankego. To kolejny etap prac związanych z budową dróg dla powstającej w sąsiedztwie Galerii Libero. Pod skrzyżowaniem budowany jest tunel dojazdowy do Libero.

Skrzyżowanie Kościuszki i Kolejowej w Katowicach już od wielu miesięcy jest porządnie rozkopane. Prace prowadzone są również na sąsiednich ulicach. Wszystkie związane są z budową dróg dojazdowych do Galerii Libero, powstającej tuż przy skrzyżowaniu. Centrum handlowe ma zostać otwarte w trzecim kwartale tego roku, do tego czasu nowy układ drogowy, dedykowany dla tej galerii, musi być już gotowy.

W Katowicach budują drogi dla Galerii Libero. Będą zmiany na DK81 w Katowicach
Justyna Przybytek

Nowy etap przebudowy skrzyżowania rozpocznie się 9 maja 2018. Tego dnia nastąpi przekierowanie ruchu na ulicy Kościuszki z tymczasowej jezdni na jezdnię docelową.

- Na ulicy Kościuszki, zarówno dla kierunku do centrum (Katowic - przyp. red.), jak i kierunku z centrum (w stronę Piotrowic i dalej Mikołowa - przyp. red.), utrzymane zostaną po dwa pasy ruchu - zapowiadają przedstawiciele katowickiego magistratu.

Jak dodają, na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Jankego ruch na ul. Jankego od strony Ochojca poprowadzony zostanie nową jezdnią.

- Jednocześnie przywrócona zostanie przejezdność odcinka ulicy Jankego od ul. Kolejowej w kierunku ulicy Rzepakowej w jednym kierunku - dopowiadają.

Co ważne, jeden kierunek ruchu zostanie również dopuszczony na ulicy Kolejowej, na odcinku od Stalowej do Kościuszki. Takie rozwiązanie poprzez ul. Stalową umożliwi dojazd z ul. Kościuszki do ul. Jankego w kierunku Ochojca.

Natomiast od 11 maja zamknięty dla ruchu będzie fragment Kolejowej na odcinku około 300 metrów, od ul. Stalowej w kierunku ul. Kłodnickiej.

- Dojazd z Ligoty do ul. Kościuszki, w kierunku Skoczowa (DK81) odbywać się będzie przez ulicę Kłodnicką - podpowiadają katowiccy urzędnicy.

To niejedyny remont na DK81 w Katowicach, czyli trasie łączącej stolicę aglomeracji z Mikołowem, Skoczowem i dalej Wisłą. Przebudowa trwa również na skrzyżowaniu Kościuszki i Armii Krajowej w Piotrowicach. Tu, na zlecenie miasta, powstanie dwupoziomowe skrzyżowane, na którym oddzielony zostanie ruch lokalny od tranzytowego.

Justyna Przybytek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.