W Katowicach budują drogi dla Galerii Libero. Będą zmiany na DK81 w Katowicach

Czytaj dalej
Fot. Justyna Przybytek
Justyna Przybytek

W Katowicach budują drogi dla Galerii Libero. Będą zmiany na DK81 w Katowicach

Justyna Przybytek

Dziś nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowania Kościuszki (DK81) i Kolejowej w Katowicach oraz na ulicy Jankego. To kolejny etap prac związanych z budową dróg dla powstającej w sąsiedztwie Galerii Libero. Pod skrzyżowaniem budowany jest tunel dojazdowy do Libero.

Skrzyżowanie Kościuszki i Kolejowej w Katowicach już od wielu miesięcy jest porządnie rozkopane. Prace prowadzone są również na sąsiednich ulicach. Wszystkie związane są z budową dróg dojazdowych do Galerii Libero, powstającej tuż przy skrzyżowaniu. Centrum handlowe ma zostać otwarte w trzecim kwartale tego roku, do tego czasu nowy układ drogowy, dedykowany dla tej galerii, musi być już gotowy.

W Katowicach budują drogi dla Galerii Libero. Będą zmiany na DK81 w Katowicach
Justyna Przybytek

Nowy etap przebudowy skrzyżowania rozpocznie się 9 maja 2018. Tego dnia nastąpi przekierowanie ruchu na ulicy Kościuszki z tymczasowej jezdni na jezdnię docelową.

- Na ulicy Kościuszki, zarówno dla kierunku do centrum (Katowic - przyp. red.), jak i kierunku z centrum (w stronę Piotrowic i dalej Mikołowa - przyp. red.), utrzymane zostaną po dwa pasy ruchu - zapowiadają przedstawiciele katowickiego magistratu.

Jak dodają, na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Jankego ruch na ul. Jankego od strony Ochojca poprowadzony zostanie nową jezdnią.

- Jednocześnie przywrócona zostanie przejezdność odcinka ulicy Jankego od ul. Kolejowej w kierunku ulicy Rzepakowej w jednym kierunku - dopowiadają.

Co ważne, jeden kierunek ruchu zostanie również dopuszczony na ulicy Kolejowej, na odcinku od Stalowej do Kościuszki. Takie rozwiązanie poprzez ul. Stalową umożliwi dojazd z ul. Kościuszki do ul. Jankego w kierunku Ochojca.

Natomiast od 11 maja zamknięty dla ruchu będzie fragment Kolejowej na odcinku około 300 metrów, od ul. Stalowej w kierunku ul. Kłodnickiej.

- Dojazd z Ligoty do ul. Kościuszki, w kierunku Skoczowa (DK81) odbywać się będzie przez ulicę Kłodnicką - podpowiadają katowiccy urzędnicy.

To niejedyny remont na DK81 w Katowicach, czyli trasie łączącej stolicę aglomeracji z Mikołowem, Skoczowem i dalej Wisłą. Przebudowa trwa również na skrzyżowaniu Kościuszki i Armii Krajowej w Piotrowicach. Tu, na zlecenie miasta, powstanie dwupoziomowe skrzyżowane, na którym oddzielony zostanie ruch lokalny od tranzytowego.

Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.