Bartosz Wojsa

W Katowicach czeka nas w tym roku jeszcze ponad 100 imprez

Jedną z największych imprez, organizowanych cyklicznie w katowickim Spodku, jest Intel Extreme Masters. Fot. Marzena Bugała-Azarko Jedną z największych imprez, organizowanych cyklicznie w katowickim Spodku, jest Intel Extreme Masters.
Bartosz Wojsa

Koncerty, kongresy, festiwale, wydarzenia rozrywkowe i sportowe, wystawy, targi... Można by długo wymieniać. W Katowicach w tym roku czeka nas jeszcze około 140 imprez, z których mogą skorzystać zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni.

Najbliższe tygodnie przyniosą szereg różnorodnych wydarzeń - zapowiada Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. - Wrzesień i październik obfitują w imprezy targowe, konferencyjne, rozrywkowe, widowiska sportowe i koncerty, zarówno w kultowej hali Spodka, jak i coraz częściej w przestrzeni MCK - podkreśla.

Oczy całego świata będą zwrócone na Katowice także za sprawą szczytu klimatycznego COP24, który odbędzie się u nas w grudniu. Ale wcześniej czeka nas jeszcze wiele innych wydarzeń, z których mogą skorzystać zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni. Kalendarium jesiennych imprez w Spodku i MCK obejmuje m.in. festiwale: Piw Rzemieślniczych, Rawa Blues Festival i Quefestival, ale także koncerty artystów, wśród których znajdą się: Ania Dąbrowska, Beata Kozidrak i zespół Bajm, Bonnie Tyler, Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą, Sylwia Grzeszczak, Kult, Lady Punk i goście - Dawid Podsiadło, Tribute to... oraz Woman’s Voices, Disco Attack i Mayday. W październiku w MCK odbędą się również sportowe targi z udziałem Arnolda Scharzeneggera Fit Life Explo, występy komików w ramach VII Wielkiej Trasy Stand-Up Polska, festiwal fryzjerski Hair Fair i branżowe targi kosmetyczne Beauty Fair, XVI Samorządowe Forum Kapitału i Finanów, IV Śląskie Targi Książki, III Targi Wiatr i Woda, Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Targi Ślubne oraz kreatywne warsztaty Akademii Duckie Deck.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.