Agata Pustułka

W Katowicach otyłym dzieciom zmniejszają operacyjnie żołądki. Najmłodsza pacjentka miała 13 lat

Magdalena Chudy, mama Norberta (po lewej) uśmiecha się, że nazwisko zobowiązuje. Syn zrzucił już ponad 50 kg! Fot. Lucyna Nenow Magdalena Chudy, mama Norberta (po lewej) uśmiecha się, że nazwisko zobowiązuje. Syn zrzucił już ponad 50 kg!
Agata Pustułka

Natalia i Norbert opowiadają nam o swoich przeżyciach: walce z nadwagę i walką o zrzucanie kilogramów po operacji. Wspierają ich w tym rodzice. Mama Natali sama poddała się operacji zmniejszania żołądka, bo też miała nadwagę olbrzymią. Pacjenci i przyszli pacjenci spotkali na konferencji w Katowicach

Chirurdzy z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach zoperowali Natalię 16 lipca 2019 roku. Od tego czasu schudła 21 kilogramów i ciągle chudnie. Żeby wesprzeć córkę, rok wcześniej podobnej operacji w Warszawie, poddała się mama dziewczynki, też walcząca z nadwagą olbrzymią.

Natalia i jej mama Aneta, mieszkanki stolicy, przyjechały do Katowic, by wziąć udział w spotkaniu zorganizowanym przez specjalistów z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka dla pacjentów po operacjach i przygotowujących się do zabiegu. To jedyny ośrodek w kraju, w którym, w ramach refundacji, zmniejsza się operacyjnie żołądki najmłodszym pacjentom. Do tej pory dziesięcioro zdecydowało się na ten krok. Sześcioro czeka na swoją kolej, a jedenastu osób nie zakwalifikowano do operacji.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Agata Pustułka

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Milka

Podziwiam tych ludzi za silna wole . Ja zajadam się dietetycznymi zupkami a wieczorem zasiadam do lodów z adwokatem brrr i nie potrafię sobie odmówić :-(

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.