W kolejnych szkołach są już Zielone Pracownie. Uczniowie mają tam świetne warunki do nauki

Czytaj dalej
Fot. Facebook WFOŚiGW w Katowicach
Monika Krężel

W kolejnych szkołach są już Zielone Pracownie. Uczniowie mają tam świetne warunki do nauki

Monika Krężel

W szkołach województwa śląskiego powstają kolejne Zielone Pracownie. Nie da się ukryć, że ten projekt był strzałem w dziesiątkę.

Ostatnio o Zielone Pracownie wzbogaciły się: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Joanny von Schaffgotsch-Gryzik w Rudzie Śląskiej (powstała tam świetnie wyposażona nowoczesna ekopracownia biologiczno-chemiczna o nazwie „Nasza Ziemia”), Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Dankowicach oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka w Brennej.

Wszystkie pracownie powstały dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

WFOŚiGW w Katowicach od lat organizuje konkurs Zielona Pracownia. Jego celem jest utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Konkurs cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem.

Monika Krężel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.