W Kołobrzegu policjanci jechali na patrol wodny... rowerem. U nas jest znacznie lepiej

Czytaj dalej
Fot. Policja
Marek Weckwerth

W Kołobrzegu policjanci jechali na patrol wodny... rowerem. U nas jest znacznie lepiej

Marek Weckwerth

To już jest koniec, możemy iść - można powiedzieć przywołując znaną piosenkę „Elektrycznych Gitar”. Bo wraz z końcem wakacji ratownicy wodni zakończyli służbę na otwartych kąpieliskach.

Ratownicy odeszli, bo w naszym regionie i na większości kąpielisk w Polsce zakończyły się kontrakty podpisywane z władzami gminnymi.

- Podczas tegorocznych wakacji utonęło 16 osób i jest to dokładnie tyle samo ile w wakacje ubiegłoroczne - wylicza podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy.

Od początku tego roku woda pochłonęła w sumie 26 osób. Przez cały rok 2017 utonęły 24 osoby. Czy ofiar mogło być mniej? Gdyby nad bezpieczeństwem czuwało jeszcze więcej dobrze przygotowanych ratowników, policjantów i strażaków, można wysnuć tezę, że tak.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.