W konsultacjach społecznych większość krośnian opowiedziała się przeciwko nocnej prohibicji i za zwiększeniem liczby lokali z alkoholem

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Ewa Gorczyca

W konsultacjach społecznych większość krośnian opowiedziała się przeciwko nocnej prohibicji i za zwiększeniem liczby lokali z alkoholem

Ewa Gorczyca

Magistrat po raz kolejny zapytał krośnian o zdanie na temat ograniczeń w sprzedaży alkoholu. Okazało się, że większość nie chce wprowadzenia zakazu nocnej sprzedaży. Nie ma też nic przeciwko zwiększeniu liczby punktów sprzedaży trunków.

W ub. roku Krosno jako jedno z pierwszych miast na Podkarpaciu przymierzyło się do wprowadzenia nocnej prohibicji. Ankiety w ramach konsultacji społecznych wypełniło wówczas jedynie 311 osób. Większość opowiedziała się za zakazem sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych.

Radni wprowadzili prohibicję i dopiero wtedy zrobił się szum i zaczęły protesty, przede wszystkim ze środowiska handlowców. Uchwała szybko została uchylona.

Temat wrócił w połowie tego roku, bo samorządowcy zapowiedzieli powrót do sprawy sprzedaży alkoholu. Jak wyjaśniał magistrat - chodziło zarówno o kwestię nocnej prohibicji, jak i liczby punktów, w których można nabywać i spożywać trunki.

Dlatego magistrat zdecydował ponownie zapytać mieszkańców, co sądzą na ten temat.

- Konsultacje społeczne są etapem przygotowania projektu uchwał dotyczących ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu oraz zwiększenia limitów sprzedaży alkoholu na terenie Krosna. W przypadku jakichkolwiek zmian w uchwałach dotyczących sprzedaży alkoholu to wymóg ustawowy - wyjaśniała Joanna Niepokój z urzędu miasta. - Projekt zmian wynika wprost z wniosków rad niektórych dzielnic i osiedli oraz podmiotów gospodarczych działających w mieście.

W dalszej części artykułu:

 • o co pytali urzędnicy?
 • jakie warianty rozwiązań przygotowano?
 • jak zagłosowali ludzie?
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Ewa Gorczyca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.