Jakub Pikulik

W Kostrzynie powstanie nowy żłobek. Będzie tu miejsce dla 60 dzieci. Inwestycja ma kosztować 4 mln zł

Tak ma wyglądać nowy żłobek, który powstanie przy ul. Niepodległości, niedaleko Przedszkola Miejskiego nr 3. Fot. materiały urzędu miasta Tak ma wyglądać nowy żłobek, który powstanie przy ul. Niepodległości, niedaleko Przedszkola Miejskiego nr 3.
Jakub Pikulik

Ponad 4 mln zł ma kosztować żłobek, którego budowa ruszy jeszcze w tym roku. Będzie tu miejsce dla 60 maluchów. - Nareszcie - cieszą się rodzice z Kostrzyna nad Odrą.

- Jeśli oboje rodziców ma pracę i chce pracować, to nie jest łatwo. Wyjścia właściwie są dwa. Albo można oddać dziecko do prywatnego żłobka, albo do dziadków. Na wynajęcie niani nas nie stać, zresztą ciężko by mi było zaufać takiej osobie - mówi Mariola Kędzierska, 29-letnia mama z Kostrzyna. Odpowiedzią na potrzeby m. in. takich osób ma być zupełnie nowy żłobek, którego budowa ruszy jeszcze w tym roku. Co więcej, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to inwestycja zakończy się również w 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ:

 • Gdzie powstanie nowy żłobek?
 • Ile wyniesie dofinansowanie na jedno dziecko?
Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna nad Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


A prywatnie? Mieszkam w podgorzowskiej Kłodawie. Interesuję się historią regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.