W łódzkiej parafii powstaje grupa wolontariuszy pomagająca osobom starszym

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Matylda Witkowska

W łódzkiej parafii powstaje grupa wolontariuszy pomagająca osobom starszym

Matylda Witkowska

W łódzkiej parafii powstaje grupa wolontariuszy, którzy będą pomagać osobom starszym. Najstarsi, samotni i schorowani często najbardziej potrzebują zwyczajnej rozmowy

Nowatorska grupa charytatywna powstaje w parafii św. Piotra i Pawła w Łodzi. 20 wolontariuszy będzie odwiedzać osoby starsze i samotne, żeby z nimi pobyć i spędzić miło czas. Będą czytać gazety, rozmawiać, pić herbatę, a może także się przyjaźnić.

W położonej na starym Widzewie w Łodzi parafii wielu wiernych to osoby starsze, schorowane, niemające rodziny. Podczas wizyt kolędowych księża zauważyli, że tacy wierni spragnieni są kontaktu z drugim człowiekiem. Tak pojawił się pomysł utworzenia grupy wolontariuszy, którzy będą odwiedzać seniorów, żeby pobyć z osobami samotnymi.

- Chcemy, żeby poświęcili im godzinę czy dwie tygodniowo - mówi ks. Wiesław Kamiński, proboszcz parafii. - Będą starali się ich wysłuchać, zainteresować się problemami, a z czasem także zaprzyjaźnić - dodaje ks. Kamiński.

Do tej pory parafialne koło Caritas rozdawało potrzebującym paczki;

W dzisiejszych czasach największym darem jest dar czasu i obecności

Największą grupę osób potrzebujących stanowią osoby starsze

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.