W maju finał procesu Krzysztofa G., oskarżonego o gwałt na komendzie policji w Brodnicy

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Małgorzata Oberlan

W maju finał procesu Krzysztofa G., oskarżonego o gwałt na komendzie policji w Brodnicy

Małgorzata Oberlan

Tylko za ten gwałt Krzysztofowi G. grozi do 12 lat więzienia. Ale czeka też na wyrok za znęcanie się nad żoną, a postawiono mu jeszcze inne zarzuty...

Krzysztof G. na wyrok za gwałt w komendzie oczekuje w areszcie, gdzie trafił decyzją sądu z 12 lutego. Do Sądu Rejonowego w Brodnicy nie wchodzi już więc swobodnym krokiem, budząc lęk u zgwałconej kobiety, tylko doprowadzony jest przez funkcjonariuszy. Wszystko wskazuje na to, że toczący się od ponad roku proces skończy się 15 maja.

Został biegły psycholog

- Na ten dzień Sąd Rejonowy w Brodnicy wyznaczył termin rozprawy, na której przesłuchać chce już tylko biegłego psychologa. Spodziewane jest zamknięcie przewodu sądowego. Prokurator liczy się z wygłoszeniem mowy końcowej - informuje prokurator Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Krzysztofowi G. grozi za gwałt do 12 lat więzienia. Do gwałtu miało dojść 18 listopada 2017 roku, w toalecie Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy. 25-letnia kobieta została zatrzymana w komendzie w związku z nakazem doprowadzenia jej do sądu w charakterze świadka. Chodziło sprawę „narkotykową”.

Następnego dnia kobieta złożyła w komendzie zawiadomienie o tym, że została zgwałcona przez pilnującego ją Krzysztofa G.. Brodnicka prokuratura dowodzi, że policjant użył przemocy.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.