W Nowej Soli rozdadzą 450 flag!

Czytaj dalej
Fot. Jakub Nowak
Jakub Nowak

W Nowej Soli rozdadzą 450 flag!

Jakub Nowak

Już po raz piąty w naszym mieście rozdawane będą za darmo flagi. Wystarczy przyjść w piątek w okolice nowego pomnika.

- W tym roku obchodzić będziemy swój pierwszy, mały, okrągły jubileusz - opowiada Andrzej Petreczko, wiceprzewodniczący rady miejskiej, który od lat organizuje, przy pomocy sponsorów, akcję rozdawania flag z barwami narodowymi. Jak dodaje, w sumie, przez ostatnie pięć lat do rąk nowosolan trafiło za darmo 2.300 proporców. W tym dla mieszkańców przygotowano ok. 450 sztuk.

- Zawsze zmieniamy rejon miasta, w którym je rozdajemy. Chodzi o to, by wszyscy mieli do nich dostęp - tłumaczy radny. Przypomnijmy: w ubiegłym roku akcja odbyła się na os. Konstytucji 3 Maja. W tym flagi rozdawane będą przy nowym pomniku „Bohaterów Walk o Polskę” na Placu Powstańców Śląskich i Wielkopolskich.

- Startujemy w piątek, 29 kwietnia, o godz. 17.00. Z doświadczenia wiemy, że akcja cieszy się dużą popularnością, trwa około 10 minut, dlatego kto pierwszy ten lepszy - tłumaczy A. Petreczko. Radny dziękuje jednocześnie nowosolskim firmom, dzięki którym co roku udaje się pozyskać pieniądze na wspomniane flagi. - To właśnie dzięki pomocy Jerzego Saramy z firmy Karton-Pak, Zbigniewa Psikusa z firmy Voit oraz Agaty Świderskiej-Ostapiak z MZGK, udało się wyprodukować darmowe flagi dla nowosolan - podkreśla A. Petreczko. W sumie, przez pięć lat wydano na nie 14 tys. zł.

W gabinecie prezydenta Nowej Soli zaprezentowano flagi, które mieszkańcy otrzymają za darmo w tym roku.
Jakub Nowak W gabinecie prezydenta Nowej Soli zaprezentowano flagi, które mieszkańcy otrzymają za darmo w tym roku.

Warto zaznaczyć, że akcja połączona jest z działaniami harcerzy, którzy organizują zawsze happening z okazji Święta Flagi, które odbędzie sięjuż 2 maja.

Jak mówi Patrycja Stor z nowosolskiej komendy hufca Związku Harcerstwa Polskiego, w tym roku na placu Wyzwolenia również nie zabraknie atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych. - Trwać będzie od 11.00 do 13.00, podczas imprezy rozwiązany zostanie konkurs pt. „Z barwami narodowymi w tle” - mówi.

- Budujmy patriotyzm każdego dnia, niech nie będzie on tylko od święta do święta - komentuje akcję prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz.

- Być może, dzięki takim działaniom, już za kilka lat, każdy nowosolanin będzie miał własną flagę w domu - zaznacza prezydent.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.