W nowosolskim Parku Krasnala powstanie minisiłownia

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

W nowosolskim Parku Krasnala powstanie minisiłownia

Jakub Nowak

W Parku Krasnala powstaną kolejne atrakcje. Tym razem miasto zapowiada stworzenie tutaj siłowni pod chmurką.

- No w końcu! Dziwię się, że dopiero teraz, bo już nawet malutkie miejscowości, jak np. Nowe Miasteczko to mają. Cieszy jednak, że taka siłownia powstanie też u nas - mówi nam pan Robert, który często odwiedza okolice Parku Krasnala razem ze swoimi dziećmi. - Bardzo dobry pomysł - mówią także Agnieszka z Klaudią, które również lubią pospacerować w tej części miasta.

Zapowiadana przez nowosolski magistrat siłownia pod chmurką to jedna z kolejnych atrakcji, które w najbliższym czasie powstaną w okolicach alei Wolności. Jak zapowiadają władze miasta, jeśli się uda pozyskać dofinansowanie (o pieniądze będziemy się starać z Urzędu Marszałkowskiego z programu „Lubuskie pod chmurką”), to na nowych urządzeniach będziemy mogli poćwiczyć jeszcze w tym sezonie.

Projekt jest już przygotowany. W sumie chodzi o osiem przyrządów: do wycisku ręcznego, do wiosłowania, poza tym twister, orbitrek, wahadło, biegacz, prasa nożna dwustronna i poręcze równoległe dwustronne. Przy okazji w Parku Krasnala staną także nowe kosze oraz ławki (sam teren pod urządzeniami zostanie utwardzony).

To kolejna inwestycja z myślą o was

Warto w tym miejscu przypomnieć, że to nie pierwsza zapowiadana atrakcja. Na początku tygodnia opisywaliśmy plany związane z budową, także w tym roku parku linowego pomiędzy pierwszą i drugą częścią Parku Krasnala (w lasku).

- To kolejna inwestycja z myślą o was - mówił m.in. w miniony wtorek do młodzieży prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz. Jak zaznaczał, poza atrakcjami na drzewach, w przyszłości powstanie tam także Park Fizyki - na powierzchni ok. 3,5 hektara powstaną w przyszłym roku specjalne ścieżki edukacyjne, dzięki którym uczniowie, ale nie tylko, mogliby „na żywo” uczyć się praw mechaniki, optyki, akustyki itd.

Wszystko wzorowane ma być na podobnym miejscu, które znajduje się w Krakowie - w tamtejszym Ogrodzie Doświadczeń dzieci i młodzież mogą na świeżym powietrzu poznawać tajniki nauki na specjalnych instalacjach.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.