W nowym kościele w Rybniku będą coniedzielne msze. Biskup dał błogosławieństwo

Czytaj dalej
Fot. Szymon Kamczyk / Dziennik Zachodni
Szymon Kamczyk

W nowym kościele w Rybniku będą coniedzielne msze. Biskup dał błogosławieństwo

Szymon Kamczyk

W budowanym jeszcze kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w rybnickiej dzielnicy Maroko-Nowiny odbyła się symboliczna msza święta, którą celebrował arcybiskup Wiktor Skworc. Były poczty sztandarowe, pełny kościół wiernych oraz symboliczne błogosławieństwo, które jak mówi proboszcz nowej parafii, to zgoda na sprawowanie w tym miejscu mszy w każdą niedzielę. Nie było to jednak poświęcenie nowej świątyni, na które trzeba spełnić odpowiednie warunki.

Msza w budowanym w Rybniku kościele nie była pierwszą, jednak bardzo symboliczną, bo od tego momentu w tym miejscu będą mogły być sprawowane niedzielne msze święte.

- Myślę, że można to nazwać preludium do poświęcenia kościoła. Nam zależy na świątyni. Parafianie bardzo pragną już kościoła, tzn. miejsca, przestrzeni. Kaplica, którą mamy jest bardzo mała i od kilku lat odczuwamy, że brakuje miejsca. Wielu naszych parafian nie przychodzi, bo tłumaczą, że brakuje miejsca, np. nie można wjechać wózkiem. Nasza świątynia jest nam potrzebna, a jest już na tyle ukończona, że można godnie sprawować mszę świętą – powiedział nam ks. Marek Bernacki, proboszcz parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku.

W sobotniej mszy, 21 października, udział wzięły setki wiernych. Wszystkie miejsca siedzące w ławkach nowego kościoła zostały zajęte, a ciasno było również pod ścianami. Tylko na chórze kościoła było pusto, bo ta przestrzeń jest jeszcze zamknięta dla wiernych. Wszyscy czekali na biskupa katowickiego, który miał udzielić specjalnego błogosławieństwa.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Kamczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.