MM

W palmiarni i w cek „Na żubardzkiej”

W palmiarni i w cek „Na żubardzkiej”
MM

O motylach i miejskich rzeźbach

W najbliższą niedzielę, 18 sierpnia, o godz. 13 palmiarnia Ogrodu Botanicznego przy al. Piłsudskiego 61 zaprasza na prelekcję „Motyle - owady piękne i pożyteczne”. Wykład będzie poprowadzony w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego i przybliży słuchaczom różne gatunki motyli, ich zwyczaje i tryb życia. Na prelekcję nie trzeba się zapisywać, płatny jest jedynie wstęp do palmiarni: 10 zł kosztuje bilet normalny, 5 zł ulgowy.

W nawiązaniu do tematu do końca sierpnia w palmiarni można podziwiać wystawę żywych motyli. Są na niej prezentowane żywe okazy motyli tropikalnych, w przepięknych kolorach. Owady można podziwiać w godzinach otwarcia palmiarni, zapisów brak, konieczne jest jedynie kupienie biletów wstępu (ceny podane wyżej).

Przed wizytą w palmiarni (czyli jutro, 17 sierpnia) Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej” przy ul. Żubardzkiej 3 w godz. 13 - 15 zaprasza na „Foto-wędrówki po Łodzi”. Sobotni spacer odbędzie się szlakiem rzeźb plenerowych Starego Miasta. Zbiórka chętnych na pl. Wolności, pod archiwum. Kolejne spotkanie z tego cyklu jest zaplanowane na 31 sierpnia (również w godz. 13 - 15) i będzie nosiło nazwę „Piękno rozproszone - rzeźbiarskie oblicze miasta”. Odbędzie się w CEK „Na Żubardzkiej” jako wykład oraz podsumowanie foto-wędrówek. Zapisy pod numerem (42) 651-67-47, udział bezpłatny.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.