Tomasz Szymczyk

W Pendolino już jest Wi-Fi. Na razie testowo. Bezprzewodowy internet zamontuje chorzowska firma Alstom

Pendolino kursuje z Warszawy na Śląsk, do Krakowa, Trójmiasta, Kołobrzegu i Wrocławia Fot. Arkadiusz Gola Pendolino kursuje z Warszawy na Śląsk, do Krakowa, Trójmiasta, Kołobrzegu i Wrocławia
Tomasz Szymczyk

Jeszcze w tym roku w pociągach typu pendolino pojawić się ma długo oczekiwana sieć Wi-Fi. Wczoraj PKP Intercity podpisało umowę w tej sprawie z chorzowskim Alstomem.

Zgodnie z zapisami umowy opiewającej na 31,7 miliona złotych Alstom, oprócz instalacji sieci Wi-Fi w pociągach, zajmie się również jego utrzymaniem przez pięć lat. Przeszkoli też pracowników kolejowej spółki.

- Cieszymy się, że to właśnie firmie Alstom powierzono instalację sieci Wi-Fi w pociągach Pendolino. Wiemy, że polscy pasażerowie na to czekają i jesteśmy pewni, że podwyższy to ich komfort i zadowolenie z podróży - komentuje podpisanie umowy Lesław Kuzaj, prezes Alstom w Polsce.

Firma ta będzie też świadczyć usługę operatora telekomunikacyjnego. Montaż bezprzewodowego internetu w składach typu pendolino rozpocznie się we wrześniu. W sierpniu odbyły się testy pilotażowe urządzeń Wi-Fi w tych składach, które wypadły pomyślnie.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.