W piątek zaczynamy wielkie święto szczypiorniaka!

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś
Agencja Informacyjna Polskapresse

W piątek zaczynamy wielkie święto szczypiorniaka!

Agencja Informacyjna Polskapresse

W piątek rozpoczną się organizowane w Polsce mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni w historii tej imprezy jeszcze nigdy nie stanęli na podium.

Tym razem nasi szczypiorniści postarają się to zmienić. Dlaczego ten turniej jest dla nich najważniejszy? - Przede wszystkim rozgrywamy go w Polsce, przed własną publicznością. Kibice byli z nami przez te wszystkie lata, podczas sukcesów i porażek. Wiemy, jak bardzo im się to należy, byśmy godnie ich reprezentowali - przyznał bramkarz Sławomir Szmal. - Emocje rosną. Przygotowywaliśmy się bardzo ambitnie, włożyliśmy w to wszystkie nasze siły. Mam nadzieję, że zaprezentujemy się jak najlepiej na boisku, że będziemy z siebie dumni - dodał popularny „Kasa”.

W środę, 13 stycznia nasza reprezentacja po raz ostatni zebrała się w Krakowie, gdzie w piątek rozegra pierwszy mecz z Serbią (godz. 20.30). - Na spotkaniu z dziennikarzami przed wylotem na mistrzostwa świata w Katarze mówiłem po polsku. To przyniosło nam szczęście, więc i teraz postanowiłem znów przemówić w waszym języku - ogłosił trener Michael Biegler.

Zdaniem Krzysztofa Lijewskiego mamy bardzo mocną i wyrównaną grupę

- Koncentrujemy się jednak na pierwszym meczu, z Serbią. O pozostałych nie myślimy. Najistotniejszy jest pierwszy mecz, pierwszy krok. Serbia nie przyjechała tutaj na wycieczkę. Liczę, że kibice będą nas wspierać i pomogą nam w trakcie turnieju – mówił szczypiornista.

- Jesteśmy przygotowani pod każdym względem, liczymy na sukces organizacyjny i sportowy - przyznał Marcin Herra, dyrektor EHF Euro 2016. - Gotowy jest wystrój wszystkich hal, hoteli i lotnisk. Zabezpieczony jest cały serwis od momentu wyjścia gości z lotnisk, zaczynając od drużyn, aż do VIP-ów - przekonywał organizator.

Drugi mecz biało czerwoni rozegrają w niedzielę, 17 stycznia z Macedonią (godz. 20.30). O tej samej porze we wtorek, 19 stycznia zmierzą się z Francją. Wszystkie spotkania odbędą się w Krakowie i pokaże je Telewizja Polsat na tzw. „otwartym kanale”.

Agencja Informacyjna Polskapresse

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.