Łukasz Klimaniec

W policyjnych mundurach porywali dla okupu. Jest wyrok

Porywacze zostali złapani dzięki wysiłkom policjantów z CBŚP i komendy wojewódzkiej policji Fot. FOT. Materiały Policji Porywacze zostali złapani dzięki wysiłkom policjantów z CBŚP i komendy wojewódzkiej policji
Łukasz Klimaniec

Bielski Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie gangu porywaczy, który działał na terenie Bielska-Białej. Sprawcy przebierali się za policjantów i porywali ludzi w celu wymuszenia okupu. Najgłośniejszą sprawą było porwanie żony biznesmena w Jaworzu.

Do tego porwania doszło dwa lata temu – 13 listopada 2017 r. Wtedy w Jaworzu k. Bielska-Białej została uprowadzona żona prezesa jednej z firm działających w regionie. Przebrani za policjantów porywacze zatrzymali ją do kontroli drogowej. Obezwładnili i zawieźli do jednego z domów na terenie Bielska-Białej. Tam kobieta była przetrzymywana przez cztery dni. Porywacze żądali około 5 mln zł okupu. Gdy jej bliscy przekazali pieniądze, 43-latka została uwolniona. Nic się jej nie stało.

Porywacze zostali złapani dzięki wysiłkom policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W tym celu powstała specjalna grupa dowodzona przez CBŚP, w której znaleźli się najbardziej doświadczeni policjanci specjalizujący się w takich sprawach. Śledczy ustalili, że sprawcami są Grzegorz P., Janusz C. i Sławomir G., znani już policji za udział pobiciach, rozbojach czy handlu narkotykami.

W październiku 2018 r. akt oskarżenia w tej sprawie skierował prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach. Kilka dni temu, 5 listopada, Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej wydał wyrok w tej sprawie.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.