W prezencie… kapusta. Zobacz co daje się na Dzień Nauczyciela

Czytaj dalej
Paulina Baran

W prezencie… kapusta. Zobacz co daje się na Dzień Nauczyciela

Paulina Baran

Dzień Nauczyciela już 14 października. Co kupić swoim nauczycielom i wychowawcom w prezencie?

Co roku, 14 października dzieci i młodzież uradowane tym, że nie będzie lekcji, tylko jakiś szybki apel, śmigają do szkół z nieśmiertelnymi goździkami. W tym roku uczniowie mogą cieszyć się podwójnie, ponieważ w związku z tym, że 14 października wypada w piątek, czeka na nich długi weekend.

Nie stawiajmy nauczyciela w kłopotliwej sytuacji
Kwiaty, czekolada lub inne słodkości, kubek lub filiżanka, kawa lub herbata, zakładka do książki, długopis, pióro ramka na zdjęcie czy zwykła śmieszna figurka – te drobne rzeczy na pewno ucieszą naszych ulubionych belfrów. Często słyszy się jednak o kosztownych prezentach, które uczniowie ofiarowują nauczycielom z okazji ich święta. Na długiej liście pomysłów, które można znaleźć na forach internetowych króluje biżuteria, markowe pióra wieczne, a nawet sprzęt RTV i AGD. Co o takich upominkach sądzą sami obdarowywani? Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nauczyciele to funkcjonariusze publiczni, więc przyjmowanie prezentów od uczniów może być traktowane jak przestępstwo. Jednocześnie trudno odmówić przyjęcia upominku będącego wyrazem sympatii i wdzięczności. Jak w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek i nie stawiać nauczyciela w kłopotliwej sytuacji?

Liczy się gest
Warto pamiętać, że nie wszystkim nauczycielom zależy na drogich upominkach. – Ksiądz Łukasz Biś z Wolicy, który zajął drugie miejsce w plebiscycie „Echa Dnia” Belfer Roku 2016 podkreśla, że najważniejsza jest pamięć i życzenia, a materialne przedmioty mają w tym wszystkim najmniejsze znaczenie.
– Najbardziej w pamięci utkwiły mi rzeczy, które uczniowie zrobili własnoręcznie na przykład antyrama z moimi zdjęciami z młodzieżą czy koszulka z podpisami uczniów. Takie prezenty powodują, że pamięć jest w nas cały czas żywa – mówi Łukasz Biś.

Zamiast kwiatów… kapusta
Co ciekawe, nietypowym prezentem mogą być także, zwykłe z pozoru kwiaty. – Oczywiście róże są zawsze nieśmiertelne, ale olbrzymią popularnością cieszą się także słoneczniki a także przepiękne kompozycje owocowe i warzywne. – Ostatnio wiele osób zamawia ozdobne odmiany kapusty w różnych kolorach – zdradza Aleksandra Niewada – Wysocka, właścicielka kwiaciarni „Koncentracja” mieszczącej się w Kielcach przy ulicy Sobieskiego w Kielcach.

Paulina Baran

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.