W przedszkolach przybędzie miejsc dla dzieci z regionu

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Ewa Abramczyk-Boguszewska

W przedszkolach przybędzie miejsc dla dzieci z regionu

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Ponad tysiąc nowych miejsc w przedszkolach, dodatkowe zajęcia dla dzieci, lepiej wyposażone sale w placówkach. To wszystko dzięki unijnemu wsparciu, które trafi do gmin w regionie.

Wyniki trzech konkursów unijnych ogłosił właśnie Urząd Marszałkowski w Toruniu. - Wsparcie trafi do 23 samorządów lokalnych lub współpracujących z nimi stowarzyszeń, a projekty dotyczą 37 ośrodków wychowania przedszkolnego - informuje Beata Krzemińska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego. - Pozwoli to na utworzenie ponad pół setki nowych oddziałów przedszkolnych i 1416 miejsc dla przedszkolaków.

Co zmieni się w przedszkolach w regionie? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.