W Radońsku chwycili kilka srok za ogon

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Anna [email protected]

W Radońsku chwycili kilka srok za ogon

Anna [email protected]

W zebraniu w Radońsku wzięło udział 30 mieszkańców. Nie mniej było zaproszonych gości. Była mowa o wodociągu, chodnikach i ścieżkach rowerowych.

Zebraniu przewodniczył sołtys Piotr Wiese, a głos zabierali także goście: przewodniczący rady powiatu sępoleńskiego Marek Chart, starosta Jarosław Tadych, wiceprzewodniczący rady miejskiej Marian Herder, radna powiatowa Hanna Sobiechowska i radni miejscy: Albert Wagner i Danuta Wańke.

Mieszkańcy sołectwa poruszyli m.in. sprawy dotyczące budowy wodociągu na wybudowaniach (Kacze Raje).

Mówiono o budowie chodnika lub ciągu pieszo-rowerowego przy drodze Radońsk - Lutowo, a także o przebudowie nawierzchni drogi powiatowej w kierunku na Iłowo.

Radna Danuta Wańke poinformowała o możliwości wykonania badań, takich jak ekg, spirometria i poziom cukru w ośrodku zdrowia w Radońsku. Starostwa sępoleński Jarosław Tadych mówił o programie naprawczym w starostwie i co się z tym wiąże braku jakichkolwiek środków na nowe inwestycje drogowe, możliwości skorzystania z darmowych porad prawnych w biurze w Inkubatorze Przedsiębiorczości ul. Przemysłowej.

Starosta skorzystał z okazji i zachęcał mieszkańców, by posyłali swoje dzieci do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie. Samorządowcy liczą, że jak najwięcej dzieci wybierze ich szkoły. Jak co roku martwią się o wysokość subwencji oświatowej. Im będzie wiecej uczniów w szkole, tym powiat więcej dostanie pieniędzy na prowadzenie szkół.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.